×

Chciał sprawdzić, czy w lesie są grzyby. Nagle usłyszał szelest i zamarł

Do tych przerażających wydarzeń doszło w jednym z podlubelskich lasów 8 sierpnia. Pan Tomasz spontanicznie poprosił kolegę, aby zatrzymali się i zobaczyli, czy w lesie nie ma grzybów. Ten pomysł mógł kosztować go życie. Grzybiarza zaatakował wilk.

Spontaniczne wyjście do lasu

Pan Tomasz ze Starego Zadybia jechał ze znajomym samochodem leśną drogą. W pewnej chwili zaproponował, aby jego kolega zatrzymał się. Chciał sprawdzić, czy w lesie nie ma już może grzybów. Natychmiast ruszył w drogę.

Mężczyźnie nie udało się jeszcze znaleźć ani jednego okazu, gdy nagle coś zaszeleściło w krzakach. W rozmowie z Faktem pan Tomasz opowiadał:

Wtedy z krzaków coś na mnie skoczyło. W pierwszej chwili myślałem, że to mój pies.

Grzybiarza zaatakował wilk
Pixabay

Grzybiarza zaatakował wilk

Po chwili jednak zrozumiał, jak bardzo się pomylił. Okazało się, że to wilk. Drapieżne zwierzę próbowało wgryźć się w brzuch pana Tomasza. Mężczyzna był przerażony. Jednak nie miał zamiaru poddawać się bez walki. Dwiema rękami chwycił wilka i z całej siły uderzał go pięściami w głowę. Bronił się, ile miał sił, ale zwierzę nie odpuszczało.

Po chwili pojawił się kolega pana Tomasza. Mężczyzna usłyszał wołanie o pomoc. Chwycił za kij i cudem udało mu się odgonić wilka. Zaatakowany mężczyzna dziennikarzom Faktu zaprezentował obrażenia, jakich doznał. Jego rany na brzuchu były dość duże.

Gdy mężczyznom udało się odgonić dzikie zwierzę, natychmiast pobiegli do auta. Całe szczęście, że udało im się schronić w bezpiecznym miejscu, bo chwilę później pojawiły się trzy kolejne wilki.

Kiedy historia pana Tomasza i jego kolegi rozniosła się po okolicy, okazało się, że takich zdarzeń było w ostatnim czasie więcej. Nawet kobiety, które zbierały jagody, spotkały przebiegającą nieopodal nich watahę. W okolicy widywano także rozszarpane ciała innych zwierząt. Dlatego władze gminy Kłoczew poinformowały Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Lublinie o niebezpieczeństwie. Zaleca się także, aby w pobliskich lasach zachować szczególną ostrożność.

Jak się okazuje, wilki nie zawsze atakują człowieka. Niektóre z tych zwierząt bywają dla niego przyjazne. Tak, jak te zwierzaki z USA, o których pisaliśmy wcześniej. Pamiętaj jednak, że osoba, którą widzisz na filmie, jest specjalistą i ma ogromne doświadczenie w kontaktach z dzikimi zwierzętami. Sam nigdy tego nie próbuj. Pod żadnym pozorem nie zbliżaj się do wilków, zwłaszcza jeżeli zobaczysz je w ich naturalnym środowisku.

Źródła: www.fakt.pl
Fotografie: Pixabay

Może Cię zainteresować