×

Grób Gabrysi z Jarosławia łamie serce. Historią 15-latki żyła cała Polska

Śmierć 15-letniej Gabrysi Dz. poruszyła wiele osób. Nastolatka powinna cieszyć się życiem, tymczasem od samego początku było ono walką. Walką o kolejny dzień, kolejną minutę. Dziewczynka przyszła bowiem na świat z poważną wadą serca. Z tego powodu szpital był tak naprawdę jej drugim domem. Jak dziś wygląda grób Gabrysi z Jarosławia?

Walczyła bardzo dzielnie od samego początku

Gabrysia Dz. cierpiała na zespół heterotaksji i wrodzoną wadę serca. Miała wspólny kanał przedsionkowo-komorowy, inwersję komór, prawostronny łuk aorty, atrezję tętnic płucnych, kolaterale systemowo płucne, a także i asplenię. Prawda jest taka, że o życie walczyła już od pierwszego dnia jego trwania.

Co więcej, choroba Gabrysi była tak rzadka, że w Polsce była jedynym takim przypadkiem. Rodzina i przyjaciele dziewczynki robili, co mogli, aby jej pomóc. Cała Polska zbierała pieniądze na specjalistyczną operację, która miała się odbyć w USA. Było potrzebne aż 4 miliony złotych. W końcu udało się zebrać tę sumę. Wszyscy byli tacy szczęśliwi. Trudno było opisać tę radość słowami.

Grób Gabrysi z Jarosławia

Facebook

Śmierć 15-letniej Gabrysi Dz.

Ostatecznie Gabrysia poleciała do Stanów Zjednoczonych. Tam 11 grudnia 2019 roku rozpoczęła się operacja. Trwała aż 19 godzin. Można by rzecz, że zakończyła się sukcesem. Doktor Hanley był bardzo zadowolony z efektów, a w czasie jej trwania nie wydarzyło się nic niepokojącego.

Stan dziewczynki był naprawdę zadowalający na tamtą chwilę. Radość nie trwała jednak długo. Dokładnie w Wigilię z Gabrysią zaczęło być coraz gorzej. Niestety, w dzień Bożego Narodzenia stało się to, czego wszyscy się obawiali. Rodzina powiadomiła na Facebooku, że 15-latka zmarła:

Droga Gabi na ziemi się zakończyła, a rozpoczęła po drugiej stronie nieba. W Dzień Bożego Narodzenia nasza najukochańsza Gabi odeszła do Pana.

Grób Gabrysi z Jarosławia

Gabrysia została pochowana na cmentarzu w Jarosławiu. Jej grób ciągle jest usłany zniczami i kwiatami, obok których siedzi biały miś. Na tablicy widnieje piękna fotografia dziewczynki i poruszający fragment utworu Adama Mickiewicza pt. „Do M***”:

Na każdym miejscu i o każdej porze, Wszędzie, gdziem z Tobą bywał, Gdziem z Tobą płakał, Zawsze i wszędzie Ja będę przy Tobie, Bom wszędzie cząstkę mej duszy zostawił.

Dziennikarka Super Expressu złożyła wizytę na grobie Gabrysi. Fotografie mogiły, które wykonała, rozdzierają serce na tysiące kawałeczków.

grób Gabrysi z Jarosławia

Źródła: www.se.pl, www.popularne.pl
Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij