×

Grecja poszukuje chętnych do zamieszkania na tej wyspie. Będzie można na tym dodatkowo zarobić

Tą wiadomość powinien przeczytać każdy, kto chciałby zamieszkać na wyspie. Grecja poszukuje bowiem chętnych, którzy zamieszkają na mierzącej 24 km2 wyspie Andikitira – około 45 min samolotem z Aten. Jakby tego było mało, każdy, kto się się na niej zasiedli, będzie mógł liczyć na pieniądze od państwa. Brzmi kusząco, prawda?

Instagram

Grecja szuka chętnych do zamieszkania na wyspie Andikitira

Jeszcze na początku XX w. wspomnianą wyspę zamieszkiwało blisko 300 osób. Choć to bardzo niewiele, dzisiaj tamtejszych mieszkańców jest jeszcze mniej, bowiem spora część z nich przeprowadziła się na inne wyspy bądź też do większych miejscowości. Szacuje się, że na chwilę obecną jest na niej na co dzień około 30 osób. Teraz władze chcą odbudować tamtejszą społeczność i tchnąć w wyspę nowe życie. W związku z tym przygotowały specjalny program dla chętnych osób. Osób, które będą chciały wpłynąć na rozwój tamtejszego miejsca tzn. budowę hoteli i pensjonatów, a także punktów gastronomicznych. Mile widziane są także zgłoszenia rybaków, piekarzy, rolników czy budowlańców.

Instagram

Każdy, kto zamieszka na wyspie, będzie miał wypłacane co miesiąc 500 euro, a także zapewnione mieszkanie

Co więcej, nie trzeba się decydować od razu. Władze informują, że jeśli ktoś nie potrafi zdecydować się na zamieszkanie na wyspie, można spróbować zamieszkać na niej przez jakiś czas, aby przekonać się, czy miejsce spełni oczekiwania określonych osób.

Kontakt

Zainteresowani są proszeni o kontakt:

Community of Antikythera
Antikythera, 80100
Tel.: +30 2736033004
Fax: +30 2736033471

Są tutaj jacyś chętni?

Może Cię zainteresować

zamknij