×

Grażyna Wolszczak i jej syn, z którym ściga się w „Ameryka Express” przeżyli wielką tragedię

Grażyna Wolszczak i Filip Sikora zdecydowali się na wzięcie udziału w programie „Ameryka Express”. Ale nie jest to najtrudniejszy test, z jakim przyszło się zmierzyć popularnej aktorce i jej synowi.

Grażyna Wolszczak i Filip Sikora

Gdy patrzy się na nich na ekranie, od razu widać, że łączy ich szczególna relacja. Chociaż Filip Sikora skończył 30 lat i od dawna nie jest już dzieckiem, nigdy nie przestanie nim być dla opiekuńczej, kochającej mamy.

Grażyna Wolszczak i Filip Sikora są uczestnikami programu Ameryka Express. Znana aktorka, nawet w obecności kamerw potrafi powiedzieć do syna „myszko”.

Mimo sławnych rodziców, Filip jest programistą i na co dzień nie jest związany z show-biznesem. W niektórych momentach widać, że złości go nadopiekuńczość mamy. Ale nawet wtedy widoczna jest szczególną więź, jaka łączy matkę z synem.

Czas ciężkiej próby

Grażyna Wolszczak i Filip Sikora postanowili wziąć udział w programie reality show, by sprawdzić siłę relacji, jaka ich łączy. Wspólnie podróżują po Gwatemali i Kolumbii, do dyspozycji mając jedynie 1 dolar dziennie na osobę. Ale ta para uczestników w przeszłości przeszła już o wiele cięższą próbę…

Grażyna Wolszczak wychowywała syna wspólnie z dziadkami chłopca, bez męskiego wsparcia. Marek Sikora – ojciec Filipa – był wielką miłością Grażyny Wolszczak. Ale ich szczęście zakończyło się bardzo szybko. Marek przeszedł rozległy wylew w wieku 37 lat. Mężczyzny nie udało się uratować…

Filip był jedynym dzieckiem pary. Gdy zmarł jego ojciec, chłopak dopiero zaczynał naukę w szkole podstawowej.

Jak mówiła Grażyna Wolszczak w wywiadzie dla tygodnika „Na żywo”:

Nie było we mnie buntu. Raczej zdziwienie. Przytłaczał mnie lęk o przyszłość, zawsze uważałam, że nic strasznego mnie w życiu nie może spotkać. (…) Zostałam sama bez dachu nad głową, z dzieckiem idącym do pierwszej klasy. Wiedziałam, że muszę się z tym dramatem zmierzyć

Kim był Marek Sikora?

Marek Sikora był reżyserem, aktorem, operatorem i choreografem. Widzowie zapamiętali go głównie jako Ariela z serialu młodzieżowego „Szaleństwa Majki Skowron”. Był mężem Grażyny Wolszczak przez 9 lat. W 1996 roku aktor wybrał się do Służowa, aby odwiedzić rodziców. Mężczyzna nigdy z tej podróży nie wrócił.

Filip bardzo przypomina zmarłego tatę. Jak twierdzi Grażyna Wolszczak, również pod względem charakteru i poczucia humoru.

Obecnie aktorka jest związana ze scenarzystą Cezarym Harasimowiczem. Choć są z sobą od niemal 20 lat, para nie zdecydowała się na ślub. Jak zdradziła znajoma aktorki:

Śmierć męża tak bardzo wstrząsnęła jej światem, że teraz boi się, że ślub może po raz drugi sprowadzić na nią nieszczęście.

Zmagania Grażyny Wolszczak i Filipa Sikory, możemy śledzić na antenie TVN w środy o godzinie 21.30.

Grażyna Wolszczak i Filip Sikora
Instagram
Grażyna Wolszczak i Filip Sikora
Instagram
Grażyna Wolszczak i Filip Sikora
Instagram
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram, Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij