×

Grad nad Gorzowem Wielkopolskim. Z nieba spadały „lodowe kule wielkości piłki”!

W ubiegły czwartek pogoda w szczególny sposób dała się we znaki mieszkańcom województwa lubuskiego, a w szczególności Gorzowa Wielkopolskiego. To właśnie tamtędy przeszła ulewa, która zalała szkoły, budynki mieszkalne i samochody. Na tym jednak nie koniec. Wczoraj, a więc zaledwie kilka dni później, zagrożenie dla osób przebywających w tym regionie stanowiły burze i niewyobrażalne gradobicie. Grad nad Gorzowem Wielkopolskim przeszedł bowiem najśmielsze oczekiwania tamtejszych mieszkańców. W związku z załamaniem pogody, które miało miejsce 11 czerwca, lubuska straż pożarna miała pełne ręce roboty – do godziny 22:30 interweniowała kilkadziesiąt razy.

Grad nad Gorzowem Wielkopolskim. Niektórzy twierdzą, że kule spadającego lodu miały do 10 cm średnicy

Trwająca kilkadziesiąt minut nawałnica spowodowała sporo szkód i utrudnień w ruchu drogowym. Największe zagrożenie dla życia, a nawet zdrowia, bez wątpienia stanowił grad, którego kule lodu miały wielkość zaciśniętej pięści. Ten w połączeniu z obfitymi opadami deszczu ograniczał widoczność na drodze zmuszając jednocześnie kierowców do bardzo powolnej jazdy, a pozostałych ludzi do pozostania w domach.

Relacje w mediach

Od wczoraj w sieci pojawiło się pełno relacji i zdjęć. Większość z nich przedstawiała zadziwiającą wielkość lodowych kul. Kul niczym piłeczek ping pongowych, które spadały w Gorzowie Wielkopolskim i pobliskich miejscowościach. Wielu z internautów wciąż z niedowierzaniem patrzy na to, co zaserwowała nam pogoda. Niektórzy posunęli się nawet do stwierdzenia, że „Taki grad może zabić!”. No cóż, z pewnością coś w tym jest.

Wystarczy spojrzeć na te zdjęcia

Miejscowość Łośno w powiecie gorzowskim dzisiaj!

Kilkucentymetrowe kule gradu.

Taki grad może zabić! – czytamy pod zdjęciem Sylwii

Czegoś takiego jeszcze nie widziałem ????????Zapraszam do odwiedzenia nas na youtube, nie zapomnijcie zostawić suba. Będziemy mieli większą motywację tworzyć dla was filmy. Dziękuje https://www.youtube.com/channel/UC8NZH8v8cNwKXO1ga_ZXcfA

Opublikowany przez Okiem Gorzowskiego Autobusu Wtorek, 11 czerwca 2019

Czegoś takiego jeszcze nie widziałem – komentuje autor powyższego nagrania

Takie z kolei były skutki powodzi na ulicach Gorzowa Wielkopolskiego

Powódź na ulicach Gorzowa

Rzeki na ulicach Gorzowa po burzy z gradobiciem w godz. 21-22 w dn. 11.06.19. Tu skrzyżowanie ulic Dąbrowskiego i Borowskiego. Zalane zostały też m.in. ulice Sikorskiego, Dworcowa, Roosevelta, Garbary gdzie ponownie wybiła kanalizacja, i inne. Film wykonał Pan Artur Suchocki z firmy "CAVOK" – dziękuję.

Opublikowany przez Gorzów Wczoraj Wtorek, 11 czerwca 2019

Chyba nikt nie chciałby dostać czymś takim w głowę zważywszy na fakt, że sporych rozmiarów kule spadały z nieba.

POTĘŻNE GRADOBICIE W LUBUSKIM!!!

Dziś w województwie Lubuskim doszło do rozwoju bardzo silnych superkomórek burzowych które wygenerowały opady ogromnego gradu o średnicy nawet 10 cm w okolicy Gorzowa Wielkopolskiego! Tak wielki grad w naszym kraju nie spadł od wielu lat! – czytamy pod kolejnym zamieszczonym w sieci zdjęciem

Widzieliście kiedykolwiek coś podobnego?

Gorąca Linia RMF FM

Może Cię zainteresować

zamknij