×

Nie żyje znana 28-letnia piosenkarka. Nieoficjalnie mówi się o popełnieniu samobójstwa

Goo Hara była bardzo znaną w Korei gwiazdą K-popu. Śpiewała w zespole Kara. Znaleziono ją martwą w mieszkaniu w Seulu w Korei Południowej. Śledczy wszczęli dochodzenie w jej sprawie.

Życie Goo Hary

Była wokalistką oraz aktorką. Wystąpiła w telewizyjnym dramacie „City Hunter” oraz przez lata śpiewała w zespole Kara. W 2015 roku wypuściła swoją solową płytę.

Urodziła się w 1991 roku w Gwangju. Udało jej się wygrać casting w agencji szukającej talentów. Uczęszczała do Sungshin Women’s University (Uniwersytetu dla kobiet w Seulu).

Goo dołączyła do grupy Kara w 2008 roku, po odejściu Kim Sung-hee. W październiku 2009 r. została członkiem reality show KBS Invincible Youth, a dwa lata później zadebiutowała aktorsko w SBS City Hunter. Jej własny reality show zatytułowany On & Off został wyemitowany 29 grudnia 2014 r. w MBC Music.

W kolejnych latach jej kariera nadal się rozwijała. Odnosiła wiele sukcesów. W styczniu 2015 roku zaczęła prowadzić program KBS A Style For You, a w czerwcu wydała książkę o urodzie Nail HARA.

Problemy z byłym chłopakiem

Nieoficjalne źródła podają, że jedną z przyczyn, dla których Hara mogła odebrać sobie życie, była chęć opublikowania przez jej chłopaka filmiku erotycznego z jej udziałem.

Już w 2018 roku Goo złożyła pozew przeciwko byłemu partnerowi Choi Jong-bumowi za przesłanie zdjęcia, na którym była naga. Został skazany na półtora roku więzienia w pierwszym procesie, który odbył się w sierpniu 2019 r. Później odbył się kolejny i skazano go za grożenie, zmuszanie, ranienie i niszczenie mienia Goo.

Czy mogła popełnić samobójstwo?

Mówiło się o tym, że Hara ma depresję, a 26 maja br. miała za sobą próbę samobójczą. Wtedy jednak szybko ją znaleziono i została zabrana do szpitala.

Niestety, 24 listopada Goo odnaleziono martwą w jej domu w Cheongdam-dong w Gangnam. Wszczęto śledztwo w sprawie ustalenia przyczyny jej śmierci. Policja nie wyklucza, że gwiazda sama odebrała sobie życie.

Jej śmierć nastąpiła nieco ponad miesiąc po tym, jak inna idolka k-popu i bliska przyjaciółka Goo, Sulli, popełniła samobójstwo.

Poniższa fotografia jest ostatnią, jaką Hara opublikowała na Instagramie z podpisem „Dobranoc”.

Czy można było uniknąć tej tragedii?

Źródła: www.nst.com.my, www.plotek.pl, www.radiozet.pl, www.wprost.pl, en.wikipedia.org
Fotografie: www.instagram.com

Polecane

Może Cię zainteresować