in

Po śmierci 8-latki policja znalazła jej pamiętnik. Wpisy dziewczynki łamią serce

Historia Gizzell Ford to opowieść o małej dziewczynce z wielkim sercem i pragnieniem życia, którą każdy powinien przeczytać. Niestety nie jest to odosobniony przypadek. Warto więc pamiętać także o innych dzieciach, które każdego dnia zmagają się z koszmarną codziennością.

Gizzell Ford

Gizzell była roześmianą i inteligentną 8-latką. Jak większość dzieci w tym wieku, była bardzo ciekawska, kochała szkołę i spędzanie czasu z przyjaciółmi. Przez przyjaciół nazywana była Gizzy. Dziewczynka prowadziła także pamiętnik, tutaj jednak kończą się szczęśliwe chwile.

Gizzell Ford – you changed my life today, and I’m sorry no one came. But I will forever make my mission about you beautiful.

تم النشر بواسطة ‏‎Britt Connis‎‏ في 8 مايو، 2018

Pamiętnik

O czym mogła pisać 8-latka? Mogłoby się wydawać, że o chłopcach, których lubi oraz o tym, w jaki sposób spędza czas z przyjaciółmi. Być może to przeczytalibyśmy w pamiętniku innej dziewczynki, bo zapiski Gizzy ujawniają potworną prawdę i koszmar, z którym 8-latka zmagała się każdego dnia.

Przeprowadzka

Kilka miesięcy przed śmiercią Gizzy wraz z ojcem Andrew i dwójką rodzeństwa przeniosła się do Teksasu. Ojciec dziewczynki wymagał stałej opieki, więc cała rodzina zamieszkała u babci Helen. Z zewnątrz wyglądali na zwyczajną rodzinę. Dom jak każdy inny. Prawda jednak została zapisana na kartkach pamiętnika Gizzy.

Po śmierci 8-latki policja znalazła jej pamiętnik. Wpisy dziewczynki łamią serceUdostępnij

Cierpienie 8-latki

Dziewczynka każdego dnia była karana za najdrobniejsze nawet przewinienia. Była zmuszana wykonywać absurdalne czynności w ramach kary. Gdy była zbyt głośno, wpychano jej do ust brudną skarpetkę. Często chodziła głodna i nie dostawała nawet wody. Gizzy była bita i zastraszana. Często była przywiązywana do łóżka i skrępowana spędzała wiele godzin.

Po śmierci 8-latki policja znalazła jej pamiętnik. Wpisy dziewczynki łamią serceUdostępnij

Uśmiech w koszmarze

Pomimo piekła, dziewczynka starała się zachować pogodę ducha. W pamiętniku opisywała koszmar, którego doświadczała i kolejne kary, zawsze jednak wspominała o marzeniach. Pragnęła oglądać telewizję z rodzeństwem i beztrosko się bawić. Miała nadzieję, że piekło kiedyś się skończy.

Family Of Gizzell Ford, Who Was Tortured To Death By Her Grandmother, Awarded $48 Million

تم النشر بواسطة ‏‎Lance M. Wade‎‏ في 29 ديسمبر، 2017

Śmierć Gizzy

8-latkę znaleziono martwą 12 lipca 2013 roku w mieszkaniu w Teksasie. Lokum należało do jej babci, a widok był przerażający. W brudnym i zdewastowanym pokoju leżała dziewczynka. Została pobita i uduszona, a na nadgarstkach widać było ślady sznura. Rana na plecach była poważnie zainfekowana.

Po śmierci 8-latki policja znalazła jej pamiętnik. Wpisy dziewczynki łamią serceUdostępnij

Niewyobrażalny koszmar

Śledczy nie byli w stanie powstrzymać łez podczas czytania dziennika dziewczynki. Ostatnie wpisy były zwykłą bazgraniną, 8-latka kurczowo trzymała się życia, jej siły słabły z każdą chwilą. Szczegóły sprawy wstrząsnęły całym światem.

Po śmierci 8-latki policja znalazła jej pamiętnik. Wpisy dziewczynki łamią serceUdostępnij

Kara dla oprawców

Ojciec Gizzell zmarł na atak serca w więzieniu, gdzie oczekiwał na proces w związku z jego rolą w śmierci córki i zaniedbaniem, którego się dopuścił. Babcia Helen została skazana na dożywocie za brutalne zabójstwo wnuczki.

Warto pamiętać o dzieciach, które doświadczają piekła. Reagując w porę, można zmienić, a nawet uratować czyjeś życie

Źródło: chicagotribune.com | Fotografie: chicagotribune.com