×

Gigantyczny wzrost zakażeń! Kraska: „Niestety nie mam dobrych wiadomości”

Gigantyczny wzrost zakażeń koronawirusem! Fatalne wieści przekazał z samego rana wiceminister Waldemar Kraska, który był gościem Radia ZET. „To jest wzrost tydzień do tygodnia o ponad 77 procent” – poinformował na antenie.

„Cisza” przed burzą

W poniedziałek 8 listopada resort zdrowia poinformował o ponad 7 tys. nowych przypadkach zakażeń. Ale już wtedy podkreślano, że nie jest to wynik, który pokazuje prawdziwy etap pandemii, ponieważ „czwarta fala przybiera na sile”. Wirusolodzy przestrzegali, że jeśli obecna dynamika wzrostu zakażeń się utrzyma, już pod koniec listopada w Polsce może być nawet 40 tys. przypadków zachorowań dziennie.

Wczoraj (9 listopada) liczba zakażeń przekroczyła 13 tys. Zmarło 220 pacjentów z COVID-19. Najszybciej sytuacja pogarsza się w woj. mazowieckim. Zapełniają się szpitalne oddziały. Obecnie otwartych jest 18 szpitali tymczasowych, ale resort zdrowia chciałby, by ta liczba wkrótce zwiększyła się do 22. Wkrótce nastąpi otwarcie szpitala w Płocku i jeszcze w tym miesiącu tymczasowego Szpitala Narodowego w Warszawie.

Gigantyczny wzrost zakażeń
twitter

Gigantyczny wzrost zakażeń!

O tym, że ostatnie raporty nie oddają rzeczywistej skali problemu, przekonaliśmy się już z samego rana. Gościem Radia ZET był wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. To on przekazał na antenie fatalne wieści.

Ostatniej doby potwierdzono 18 550 przypadków zakażenia koronawirusem! To oznacza rekordowy wynik od 15 kwietnia.

Niestety nie mam dobrych wiadomości. Dzisiaj mamy zdecydowanie więcej [niż wczoraj – red.]. To jest 18 550 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To jest wzrost tydzień do tygodnia o ponad 77 procent

– przekazał Kraska.

Gigantyczny wzrost zakażeń
Twitter

W dodatku zmarło aż 269 osób z COVID-19 i chorobami współistniejącymi. Jest to z kolei najwyższy dzienny raport zgonów od 19 maja.

To jest ta liczba dla mnie najbardziej smutna, ponieważ wiem, jako lekarz, że tych zgonów mogliśmy uniknąć

– mówił Kraska.

(…) jeżeli byśmy się zaszczepili, to byśmy tego zgonu uniknęli. Jest prosta zależność – osoby, które są zaszczepione, przeważnie nie umierają

– kontynuował w dalszej części wypowiedzi.

Warto dodać, że przed tygodniem Ministerstwo Zdrowia informowało o 10 429 potwierdzonych infekcjach. To oznacza, że podana przez wiceministra Kraskę dzisiejsza liczba zakażeń jest wyższa o 8121.

Wiceminister mówił także o prognozach na najbliższe dni. Jego zdaniem już wkrótce, bo za 10 dni, możemy odnotowywać 40 tys. przypadków zakażenia koronawirusem dziennie.

To nie jest wszystko. Oprócz wysokiej liczby osób zakażonych, coraz więcej osób trafia do szpitali. W ciągu ostatniej doby to było 578 dodatkowych osób, które trafiły do szpitali

– zaznaczył Kraska.

Fotografie:

Może Cię zainteresować

zamknij