×

Gigantyczny rachunek za gaz. „O blisko 160 proc. rok do roku”

2022 rok uderzy w kieszenie Polaków. W ostatnich miesiącach słowa „podwyżka” i „wzrost cen” były odmieniane przez wszystkie przypadki. Ale najgorsze dopiero ma nadejść. Adwokat Marcin Kotowski z Olsztyna otrzymał gigantyczny rachunek za gaz. Takiego „prezentu” na święta się nie spodziewał.

Drogo, drożej, najdrożej

„Polski ład” to jedna z największych zmian finansowych, czekających na portfele Polaków w przyszłym roku. Zawiera on m.in. wyższą kwotę wolną od podatku, ulgę dla klasy średniej i zwolnienie z podatku dla rodzin 4+, ale również likwidację możliwości odliczenia składki zdrowotnej od podatku.

Z dniem 1 stycznia 2022 roku wzrasta także wysokość wynagrodzenia minimalnego. Osoby zatrudnione na cały etat miesięcznie na umowie o pracę otrzymają minimum 3010 zł brutto – o 210 zł więcej. Ale patrząc na to, co się dzieje w kraju, lepiej ostudzić entuzjazm (o ile w ogóle u kogoś się pojawił). Inflacja szaleje, a w nowym roku zapłacimy znacznie więcej za prąd i gaz.

Jak informuje portal bankier.pl, od 1 stycznia 2022 r. łączny średni wzrost rachunku za energię statystycznego gospodarstwa domowego rozliczanego kompleksowo (sprzedaż i dystrybucja w grupie G11) wyniesie około 24 proc. w stosunku do roku 2021. Z kolei rachunki za gaz netto odbiorców domowych w 2022 roku wzrosną o około 54 proc.

W rozmowie z Interią prezes PiS Jarosław Kaczyński stwierdził, że sam złorzeczy, widząc ceny w sklepach.

Rozumiem, że ludzie złorzeczą. Sam to robię w sklepach, choć oczywiście zdaję sobie sprawę, że moja sytuacja jest dalece inna i nawet nie próbuję porównywać siebie i swojej sytuacji materialnej do tych, którzy zarabiają średnio czy mało

Fotografie:

Może Cię zainteresować

zamknij