×

17-letni Szymon z Garwolina usłyszał zarzuty. Wiadomo, dlaczego zamordował matkę

17-letni morderca z Garwolina usłyszał dziś zarzuty. Wczoraj jednak nie mógł zostać zatrzymany w areszcie i został przeniesiony w inne miejsce.

17-latek zabił matkę

Do przerażającej zbrodni doszło wczoraj na osiedlu Korczaka w Garwolinie. 17-letni Szymon zabił matkę, a później sam zadzwonił na policję i czekał na funkcjonariuszy.

Potwierdza to sam prokurator Leszek Wójcik, który zajmuje się sprawą. Zgłoszenie odebrano około godziny 13:30. Pomimo prób reanimacji, kobiety nie udało się uratować. Dziś pojawiły się pierwsze informacje odnośnie powodu morderstwa oraz stanu psychicznego nastolatka.

Odnaleziono ciała zginionej pary
Facebook

Motyw jest niejasny

Media donoszą, że Szymon nie mieszkał z matką, lecz wczoraj przyszedł do jej mieszkania. W trakcie kłótni prawdopodobnie złapał na nóż i dźgnął ją kilkanaście razy.

Chłopak miał był skonfliktowany z mamą od dłuższego czasu i w przypływie szału ją zaatakował. 17-latek przyznał się do zamordowania mamy, ale twierdzi, że nie planował tego, lecz zrobił to w amoku.

Według nieoficjalnych informacji, jakie zdobyła Wirtualna Polska, nastolatek nie miał kłopotów w szkole. Jednakże zdarzały mu się napady agresji, skierowane na matkę.

Garwolin 17-latek usłyszał zarzuty
Pixabay

Morderca nie trafił do aresztu

Stan psychiczny 17-latka nie pozwalał na przetrzymywanie go wczoraj w areszcie. Nastolatek był w głębokim szoku i nie potrafił odpowiadać składnie na pytania.

Decyzją lekarzy został on przeniesiony do odpowiedniej placówki, która zweryfikowała stan jego psychiki. Wczoraj w rozmowie z lokalnym portalem Prokurator Rejonowy w Garwolinie Leszek Wójcik poinformował, że podejrzany trafił do jednego z podwarszawskich szpitali:

Podejrzewany sprawca jest pod dozorem policji w podwarszawskim ośrodku psychiatrycznym. Jego stan nie pozwala na przesłuchanie

W piątek wypisano go ze szpitala oraz przesłuchano. Dziś także w Zakładzie Medycyny Sądowej w Lublinie przeprowadzono sekcję zwłok zamordowanej 47-letniej kobiety. Na ciele znajdowały się liczne rany kłute.

Policja zabezpieczyła materiały dowodowe na miejscu zdarzenia. 17-letni Szymon będzie sądzony jako osoba dorosła. Grozi mu dożywotnie pozbawienie wolności.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.rmf24.pl, wirtualnygarwolin.pl, natemat.pl

Może Cię zainteresować