×

Gałąź przebiła 8-latkowi klatkę piersiową. Zanim zemdlał, odprowadził siostrę do domu

Zrywanie śliwek zakończyło się bardzo fatalnie dla 8-letniego chłopca. Z drugiej strony może mówić o wielkim szczęściu, gdyż gałąź, która przebiła jego klatkę piersiową, prawie otarła się o jego serce.

Niefortunny wypadek

Suresh Sakaram z Pati w Indiach chciał nazrywać trochę śliwek dla swojej młodszej siostry. Niestety stracił równowagę. Spadł z drzewa, nadziewając się na gałąź, która na wylot przebiła jego ciało. Pomimo poważnych obrażeń, chłopiec wstał i odprowadził swoją 6-letnią siostrę z powrotem do domu. Dopiero wtedy zemdlał.

Trudna operacja

Natychmiast zabrano Suresha do szpitala w Indore, gdzie przeszedł skomplikowaną operację.

Operacja tego dziecka była trudna, ponieważ ostra gałąź przeszła w pobliżu ważnych narządów: płuc, serca i wątroby – powiedział dr Sashi Shankar Sharma, chirurg dziecięcy

Na szczęście tylko część prawego płuca i klatki piersiowej zostały uszkodzone. Gałąź ominęła serce zaledwie o kilka milimetrów, wątroba również nie uległa uszkodzeniu. Poza tym upadek spowodował „tylko” złamanie kilku żeber.

Chłopiec uratowany

Indyjscy lekarze uratowali życie 8-latkowi, usuwając z jego klatki piersiowej gałąź mierzącą 52 centymetry.

Dziecko przebywa na obserwacji na oddziale intensywnej opieki medycznej, ale jak mówi chirurg Sharma „chłopiec dobrze to znosi”.

To prawdziwy cud, że przeżył…

Może Cię zainteresować

zamknij