×

Gabby Petito nie żyje. Znana blogerka została zamordowana

Media obiegła smutna informacja, że Gabby Petito nie żyje. Znana influancerka została zamordowana, nieznane są jednak szczegóły zbrodni.

Tragiczna podróż przez Stany Zjednoczone

Władze USA rozpoczęły masowe poszukiwania 22-latki, gdy jej rodzina zgłosiła zaginięcie 11 września. Gabby Petito rzuciła pracę i w lipcu wyruszyła w podróż kamperem, aby przeżyć przygodę ze swoim 23-letnim chłopakiem Brianem Laundrie. W trakcie podróży wszystko dokumentowała za sprawą swojego profilu na Instagramie.

W sierpniu prawdopodobnie zaczęło rosnąć napięcie na pomiędzy Gabby a jej chłopakiem. Potwierdza to jej matka, która zaczęła otrzymywać coraz to dziwniejsze SMS’y od swojej córki. W końcu dostała ostatnią wiadomość: „W Yosemite nie ma zasięgu”. Matka Petito twierdzi, że to nie jej córka pisała.

Z kolei CNN cytuję osobę, która 12 sierpnia w okolicach Moab w stanie Utah prawdopodobnie widziała parę przed tragicznym zaginięciem:

Przejechaliśmy obok, a mężczyzna bił dziewczynę. Potem zatrzymaliśmy się. Biegali po chodniku. Uderzył ją, wskoczyli do samochodu i odjechali.

Wówczas zadzwonili na policję, zgłaszając awanturę domową. Policja zatrzymała młodych ludzi, którzy nosili ślady fizycznego starcia. Prosili, aby nie zgłaszać przestępstwa, bo oboje są „zakochani i nie chcą wchodzić w konflikt z prawem”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Gabby Petito (@gabby.petito)

Gabby Petito nie żyje

Ostatnie zdjęcie z ich podróży trafiło na Instagram 27 sierpnia 2021 roku. Od tego czasu media społecznościowe 22-latki zamilkły. Dopiero kilkanaście dni później rodzina zgłosiła zaginięcie.

Później znaleziono ciało. FBI poinformowało, że zwłoki znalezione w Wyoming to zaginiona kobieta Gabrielle „Gabby” Petito. Potwierdziła to sekcja zwłok. Lokalny koroner powiedział, że została zamordowana.

Wstępne ustalenie sposobu śmierci to zabójstwo. Przyczyna śmierci pozostaje w oczekiwaniu na ostateczne wyniki autopsji.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Gabby Petito (@gabby.petito)

Podejrzanym o morderstwo jest narzeczony kobiety Brian Laundrie, który obecnie jest poszukiwany przez policję. Do domu wrócił 1 września i to białą furgonetką, którą wspólnie z narzeczoną wyruszyli w podróż. Z nikim nie rozmawiał, wynajął prawnika i nagle zniknął.

Źródła: tvn24.pl, www.rmf24.pl, tvn24.pl, www.rte.ie
Fotografie: twitter.com

Może Cię zainteresować

zamknij