×

Sukces Fundacji powiązanej z Rydzykiem. Ponad milion złotych zysku!

Tadeusz Rydzyk ma powód do radości. Fundacja „Nasza Przyszłość”, w której obejmuję stanowisko przewodniczącego rady, zebrała rok swojej działalności gigantyczną kwotę. Dziennikarze Wirtualnej Polski dotarli do sprawozdania finansowego fundacji z 2020 roku.

Fundacja zakończyła ubiegły rok z ponad milionowym zyskiem

„Nasza Przyszłość” została założona 26 lat temu, jest organizacją o statusie Organizacji Pożytku Publicznego. Na najwyższych stanowiskach fundacji zasiadają osoby związane z Radiem Maryja. Ojciec Tadeusz Rydzyk jest przewodniczącym rady. Natomiast prezesem jest redemptorysta Grzegorz Moj, który prowadzi również audycję w RM.

Flickr.com

Jak fundacja zebrała tak gigantyczną kwotę? Pomogli wierni

W wynikach finansowych Fundacji, możemy zobaczyć, że rekordowy w tym roku był odpis w ramach 1 proc. Tym sposobem, na koniec 2020 roku instytucja odnotowała 1,3 mln zysku. Według socjologa, Tadeusz Rydzyk opiera swoje finanse na najwierniejszych słuchaczach swojego radia. Choć miało by się to liczyć z wypłaceniem swoich oszczędności, to nie zostawią Ojca Rydzyka w potrzebie. Na antenie radia były emitowane materiały, które zachęcały przepisanie 1% z podatków na rzecz Fundacji. Oferowano również telefoniczną pomoc w wypełnieniu dokumentów.

Ojciec Tadeusz Rydzyk ma od dawna moc przyciągania kilkuprocentowej grupy najwierniejszych słuchaczy. Do tego zmysł biznesowy. Jego wierni słuchacze zawsze go posłuchają, do tego wesprą w kryzysowych momentach. To oddana grupa, która nie tylko pomoże finansowo w toruńskich biznesach, ale też zagłosuje w wyborach zgodnie ze wskazaniem ojca Tadeusza Rydzyka – mówi w rozmowie z Wirtualną Polską prof. Antoni Kamiński.

Choć wydaje się, że kwota zebrana przez Fundację jest ogromna, to nie można pominąć faktu, że w 2019 roku jej działalność przyniosła 6,5 mln zł strat. Poprzednie lata nie były kolorowe. W roku 2017 i 2018 również odnotowano straty.

Fundacja pozyskiwała pieniądze również z innych źródeł. Budżetu państwa zasilił ją o 69 600 zł. Prywatne wpłaty od wiernych wynosiły 971 900 zł.
Organizacja prowadzi również działalność, w której sprzedają produkty. Ich sklep zarobił 890 600 zł. W sprawozdaniu znalazły się również wpłaty z „innych źródeł”, na kwotę 582 800 zł.

Przeciętna pensja to 1 800 zł, a najwyższa ponad 11 000 zł

Fundacja „Nasza Przyszłość” zatrudniała 47 pracowników, z czego około 24 osoby były na etacie. Wynagrodzenia były bardzo zróżnicowane. Choć średnia pensja wynosiła zaledwie 1 800 zł, to byli również pracownicy, którzy zarabiali ponad 11 000 zł. Z informacji udostępnionych przez organizację wynika, że Tadeusz Rydzyk nie pobierał wynagrodzenia z Fundacji.

Czym zajmuje się Fundacja „Nasza Przyszłość”?

Organizacja poświęcona jest działaności edukacyjnej dzieci i młodzieży. Finansowała prywatne szkoły w Szczecinku, warsztaty dziennikarskie, oferuje stypendia dla studentów i doktorantów ze związanej z o. Rydzykiem Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej.

Prowadzi również sklep, w którym zeszłoroczna oferta zawierała maseczki ochronne i przyłbice. W ich ofercie można znaleźć książki, luksusowe wydania Biblii, figurki z wizerunkami Świętych, miody i zabawki.

Tadeusz Rydzyk od lat udowadnia, że nie brakuje mu zmysłu do biznesu. Finansowy sukces Fundacji jest tego przykładem.

Może Cię zainteresować

zamknij