×

Nogi 11-latka uginały się w drugą stronę. Chłopiec miał problem z poruszaniem się, do czasu

Znani na całym świecie sportowcy mają wszystko – bogactwo, sławę i wszystko, co z nią związane. Oczywiście świadomość, że są uwielbiani i rozpoznawalni przez miliony osób, nie zmienia faktu, że są zupełnie normalnymi ludźmi. Ludźmi, którzy mimo dobrobytu nie są obojętni na krzywdę innych.

Wielkie serce sportowca

30-letni Tim Tebow to były gracz futbolu amerykańskiego. Sportowiec dzisiaj jest na ustach wszystkich, dzięki swojemu wielkiemu sercu, którym od dawna dzieli się z potrzebującymi. To właśnie on jest założycielem organizacji charytatywnej Tebow Cure, która pomogła już tysiącom osób. Od początku istnienia szpital Tebow CURE przeprowadził 2139 operacji na osobach, które nie miały odpowiedniego dostępu do opieki medycznej. Jedną z nich jest 11-letni chłopiec z Filipin.

Youtube

Schorzenie chłopca

Przypadek 11-letniego Aldrina w szczególny sposób dotknął Tima. Chłopiec miał okropną wadę wrodzoną stawu kolanowego, która sprawiała, że wyglądał niczym flaming. Wada była do tego stopnia poważna, że uniemożliwiała mu chodzenie – kolana chłopca zginały się bowiem w przeciwną stronę niż u zdrowych ludzi. Kiedy o jego nietypowej dolegliwości dowiedział się Tebow, natychmiast postanowił wziąć jego los w swoje ręce.

Zasadniczo jego kolana wyginają się tak, jak kolana flamingów… Spójrzcie na to zdjęcie i zastanówcie się, jak on mógł się poruszać – pisze na swoim blogu doktor Tim Mead, dyrektor medyczny CURE International

Youtube

Przebieg operacji

Skomplikowanego zabiegu podjął się zespół składający się z trzech chirurgów. Podczas czterogodzinnej operacji lekarze poprawili i wyrównali stawy, ścięgna i kości udowe.

Podczas operacji czuliśmy się dobrze, ponieważ pracownicy dodawali nam otuchy i się nami opiekowali. Zachęcili mnie i dali mi siłę. Bóg panuje nad wszystkim i nad tymi lekarzami. Oni wiedzieli, co jest dobre dla Aldrina – powiedziała mama chłopca

11-latka czeka jeszcze długa rehabilitacja

Mimo że operacja przebiegła pomyślnie, przed chłopcem jeszcze długa droga. Mead zaznacza we wpisie na swoim blogu, że przy odpowiedniej fizjoterapii, Aldrin już niedługo nie tylko będzie w stanie normalnie stać, ale również chodzić. 

Youtube

Choć wydawać by się mogło, że dla 11-letniego chłopca już nie ma ratunku, jego historia pokazuje, że zawsze jest szansa na lepsze jutro. Doceńmy ogromne serce Tima oraz wszystkich, którzy poświęcają swój czas pomagając innym, zmieniając świat na lepszy. To dzięki takim ludziom wszystko jest możliwe!

Może Cię zainteresować

zamknij