×

Stylowa fryzura księżnej Diany powstała w spontaniczny sposób. Wszystko zdradził jej stylista

Księżna Diana jest postacią, która na zawsze zapisała się w pamięci ludzi. Nic w tym dziwnego – była nie tylko członkiem rodziny królewskiej, ale i kobietą o wielkim sercu oraz umyśle. Oczy poddanych były skierowane głównie na nią, a media śledziły każdy jej krok, nawet ten ostatni…

Ikona

Wiele kobiet na świecie podziwiało księżną Dianę i próbowało się do niej upodobnić. Gdy tylko założyła nowy strój, jeśli było to możliwe, wszystkie modele znikały ze sklepów w zastraszającym tempie.

Przypadkowa fryzura

Kultowa stała się również jej fryzura. Wiecie skąd się wzięła? Był to zupełny przypadek, o którym opowiedział w swojej książce Sam McKnight – stylista fryzur księżnej.

Ryzykowne cięcie

Lady Di oraz Sam poznali się w roku 1990 tuż przed sesją zdjęciową dla brytyjskiego Vogue. To właśnie wtedy po raz pierwszy na jej głowie pojawiły się znacznie krótsze włosy. Sam nieśmiało zapytał księżnej, czy mógłby je skrócić, a ona po chwili namysłu zgodziła się.

Stała posada

Kiedy zobaczyła efekty pracy stylisty, tak bardo jej się spodobało, że poprosiła go, aby zaczął dla niej pracować i czesał ją codziennie. Sam robił zazwyczaj rano, ale zdarzało się również, że spotykali się i popołudniu. Wszystko zależało od tego, czy potrzebowała nowej fryzury na wieczór.

Lady Di zostanie w pamięci ludzi na zawsze!

Może Cię zainteresować

zamknij