×

Na południu Francji zawalił się wiszący most! Trwa akcja poszukiwawczo – ratunkowa

Francja: zawalił się most łączący dwie miejscowości w pobliżu Tuluzy. Do rzeki wpadła ciężarówka i dwa samochody osobowe. Jedna osoba nie żyje. Trwa akcja poszukiwawczo-ratunkowa.

Francja: zawalił się most

Na południu Francji zawalił się most wiszący nad rzeką Tarn. Do zdarzenia doszło 18 listopada po godz. 8:00 rano. Metalowa konstrukcja łączyła miasta Mirepoix-sur-Tarn i Bessieres, znajdujące się w pobliżu Tuluzy.

Wskutek zawalenia się mostu do wody wpadły dwa samochody osobowe i ciężarówka. Jak informuje agencja AFP, zginęła 15-latka, podróżująca jednym z pojazdów, a pięć osób udało się uratować. Ofiar może być jednak więcej, ponieważ cały czas trwa tam akcja poszukiwawcza. Bierze w niej udział ponad 70 ratowników i trzy śmigłowce, nurkowie oraz policjanci.

Dlaczego most we Francji runął?

Most wiszący nad rzeką Tarn wybudowano w 1935 r. Jednak 16 lat temu został odnowiony przez radę departamentu Haute-Garonne. Miał długość 152 metrów i szerokość pięciu metrów. Lokalne władze zawalenie konstrukcji tłumaczą „wzmożonym porannym ruchem na moście”.

Z kolei według dziennika „La Depeche du Midi”, na most wjechała ciężarówka o wadze przekraczającej dopuszczalny limit. Zwrócono również uwagę, że tuż przed katastrofą przejeżdżał tamtędy autobus szkolny z uczniami.

Zbadany zostanie stan techniczny wiszącego mostu, który dzisiaj runął. Wszczęto postępowanie w tej sprawie

Źródła: niezalezna.pl, wiadomosci.radiozet.pl, fakty.interia.pl, www.rmf24.pl
Fotografie: Twitter.com

Polecane

Może Cię zainteresować