×

Gdy zobaczył szkole zdjęcie swoje i kolegów, zdenerwował się. Było perfidnie przerobione

Szkoła artystyczna Émile Cohl w Lyonie zaliczyła PR-ową wpadkę. By promować swoje usługi edukacyjne na rynku amerykańskim postanowili zmienić trochę wygląd swoich uczniów. Wywołali niemały skandal w mediach społecznościowych, a teraz się tłumaczą.

Oryginalna fotografia została wykonana we wnętrzu galerii sztuki. Na tle obrazu stoi grupka studentów. Warto podkreślić, że wszyscy mają biały kolor skóry. Zdjęcie jednak postanowiono wykorzystać i… przerobić w dość dwuznaczny sposób.

Po retuszu

Na zmienione zdjęcie uwagę zwrócili uczniowie, których wygląd na fotografii znacząco różni się od tego rzeczywistego. Okazało się, że kilka osób ma bardzo zmieniony kolor skóry – po cyfrowej obróbce ich skóra zmieniła odcień na… czarny! Zmanipulowana fotografia pojawiła się na stronie oddziału uczelni w Stanach Zjednoczonych. Zbulwersowani studenci od razu winą obarczyli dyrekcję szkoły.

Nie mają sobie nic do zarzucenia

Szkoła się wyparła – stwierdzili, że nie mają nic z tym wspólnego. Postanowili jednak przeprosić za całą zaistniałą sytuację. Dyrektor potwierdził, że zdjęcie zostało zmienione bez ich wiedzy. W rozmowie z tygodnikiem “L’Express” przyznał, że o sprawie dowiedział się dopiero kiedy przyszedł do niego student piątego roku, który był na zdjęciu.

Usunąć jak najszybciej

Dyrektor przyznał także, że wydał polecenie o natychmiastowym usunięciu zdjęcia ze strony amerykańskiego oddziału. Ponadto, szkoła postanowiła wysłać listy z przeprosinami do osób, które zostały poddane retuszowi na zdjęciu.

Niesmak pozostał

Porównanie zdjęcia oryginalnego z tym wyretuszowanym szybko obiegło internet. Posypała się fala negatywnych komentarzy. Pomimo przeprosin szkoły, ludzie i tak wierzą, że była to zwykła prowokacja.

Może Cię zainteresować