×

Filmy o epidemii, które warto obejrzeć w weekend. Stają się coraz popularniejsze!

Filmy o epidemii stały się ostatnio bardzo rozchwytywane. Nic w tym dziwnego, zważając na rozprzestrzeniający się na świecie koronawirus. Poznaj 8 naszych propozycji. Te kilka tytułów, które poruszają temat pandemii, robi duże wrażenie.

Filmy o epidemii

Obecnie wszelkie kino katastroficzne związane z szalejącą zarazą przeżywa tzw. drugą młodość. Postanowiliśmy zebrać dla Was jedne z najciekawszych propozycji w tym temacie.

W naszym zastawieniu znajdziecie szeroki zakres tematyczny — od tych realnych scenariuszy do tych totalnie fantastycznych. Filmy o epidemii stanowią całkiem dobry przykład produkcji katastroficznych oraz Science Fiction.

1. Contagion (Epidemia strachu)

„Epidemia strachu” stała się ostatnio najchętniej oglądanym filmem o wirusie zagrażającym ludziom. Jego niewątpliwym plusem jest fakt, że producenci starali się jak najwierniej odwzorować realną pandemię, która może zgładzić ludzkość.

Wirus przenosi się błyskawicznie pomiędzy mieszkańcami miast, bowiem do zakażenia wystarczy jeden dotyk. Powoduje on, że w ciągu kilku dni pacjent umiera. Przerażeni ludzie próbują ratować siebie oraz najbliższym.

2. Blindness (Miasto ślepców)

Tajemnicza epidemia powoduje, że ludzie tracą wzrok i do zakażenia wystarczy najmniejszy kontakt. Tysiące ślepców zostaje poddanych przymusowej kwarantannie w opuszczonym szpitalu psychiatrycznym. Lekarze robią co mogą, aby znaleźć lekarstwo oraz znaleźć przyczynę całej sytuacji.

3. 12 Monkeys (12 małp)

To jeden z filmów z udziałem Bruce’a Willisa oraz rozpoczynającego swoją karierę Brada Pitta. W 2035 roku ludzkość została praktycznie wybita przez wirusa, a ci którzy ocaleli uciekli do podziemnych bunkrów. Skażone zostały wszelkie żywe istoty i nawet najmniejszy kontakt z zakażonym stworzeniem oznacza śmierć.

Skazaniec zgłasza się na ochotnika, aby wziąć udział w eksperymencie, który może uratować ludzkość. Naukowcy odkryli sposób, aby przenieść go do przeszłości, gdzie miałby zdobyć próbkę wirusa i uratować ludzkość. Zamiast trafić do 1996, omyłkowo ląduje w 1990 roku. Próbuje odnaleźć tajemniczą organizację „Armia 12 małp”, która jest podejrzewana o spowodowanie globalnej pandemii.

4. Outbreak (Epidemia)

Tajemnicza epidemia wybucha na terenie Stanów Zjednoczonych. Władze postanawiają użyć wszelkich metod, aby uratować cywilizację przed całkowitym zniszczeniem. Powoduje to rozruchy na ulicach oraz bezwzględność po obu stronach barykady. Cywile szukają ratunku, a naukowcy szczepionki, która powstrzyma śmiertelną zarazę.

5. Resident Evil

Tajna korporacja Umbrella w jednym ze swoich laboratorium ukrytym w podziemnym bunkrze prowadzi tajne eksperymenty nad bronią biologiczną. W trakcie jednego z nich groźny wirus T wydostaje się z bezpiecznej strefy.

Superkomputer, który nadzorował bezpieczeństwo w obiekcie, decyduje się na likwidację personelu, aby zapobiec wydostaniu się go na powierzchnię. Na miejsce zostają wysłani komandosi, którzy mają za zadanie odzyskać próbkę wirusa.

6. 28 days later (28 dni później)

Jeden z najciekawszych filmów z udziałem „żywych trupów”. Na szczególną uwagę zasługują sceny nagrywane w środku Londynu. Opustoszałe ulice nie są wytworem efektów specjalnych. Ekipa filmowa miała tylko kilka minut dziennie, aby nagrać takie ujęcia oraz wywrócić wielki autobus! Grupa ekologów uwalnia zakażone małpy z brytyjskiego laboratorium. Skutki okazują się fatalne.

Historia zaczyna się od przebudzenia Jima w szpitalu. Zaskoczony i zagubiony mężczyzna nie spotyka nikogo w całym budynku. Okazało się, że w ciągu niecałego miesiąca większość ludności miasta została wybita lub przemieniona w krwiożerce potwory, a pozostali przy życiu walczą o przetrwanie.

7. Zombie express

Ciekawy przykład koreańskiego kina. Akcja dzieje się głównie w pociągu, gdzie jeden z pasażerów gryzie konduktorkę. Okazuje się być zakażony nieznanym wirusem, który błyskawicznie rozprzestrzenia się po wagonach. Ocaleni pasażerowie próbują dotrzeć pociągiem w miejsce, gdzie wirus jeszcze nie dotarł.

8. Quarantine (Kwarantanna)

Film kręcony z perspektywy operatora, mający swój własny, unikatowy klimat. Reporterka Angela dołącza do służb mundurowych w trakcie nocnej interwencji. Okazuje się, że w budynku mieszkalnym, gdzie podejmują działania, szaleje choroba. Zmienia ona zwykłych mieszkańców w krwiożerce kreatury.

Grupa zostaje odcięta od wszelkie pomocy, do tego służby rządowe odcinają dostęp do budynku. Zdezorientowani próbują wydostać się z pułapki i odkryć skąd wzięła się tajemnicza choroba.

Znacie inne ciekawe filmy o epidemii bądź nieznanym wirusie?

Fotografie: YouTube

Polecane

Może Cię zainteresować