×

Film z „przywitania” mordercy Kristiny w areszcie. To znak, że mężczyzna przeżyje tam piekło!

O tej zbrodni mówi cały kraj. Cztery dni temu w miejscowości Pożarzysko znaleziono ciało 10-letnia Kristina. Dziewczynka została zamordowana z zimną krwią przez 22-letniego mężczyznę. Jakub A. przyznał się do popełnionej zbrodni i trafił dziś do aresztu, w którym spędzi trzy miesiące.

Przypadkowy przechodzień nagrał co dzieje się pod aresztem, w którym przebywa morderca

Na nagraniu słychać krzyki wkurzonych ludzi zgromadzonych pod murami aresztu. Słychać przekleństwa i okrzyk „wieszaj się!” kierowany do mężczyzny. Wcześniej pisaliśmy, że mieszkańcy Morwin chcą samosądu na mordercy. Dziś do ich grona dołączyło znacznie więcej osób…

Jakub A. będzie odizolowany od innych więźniów

Z uwagi na zbrodni dokonanej na osobie nieletniej, władze aresztu boją się linczu dokonanego przez współwięźniów mordercy. W samotnej celi mężczyzna będzie czekać na rozprawę sądową. Dodatkowo zostanie poddany badaniom psychiatrycznym w celu sprawdzenia jego poczytalności.

Z uwagi na charakter zdarzenia i zachowanie się samego podejrzanego, myślę, że będzie taka czynność wykonywana. Psychiatrzy po badaniu stwierdzają, czy zachodzi potrzeba obserwacji czy wystarczy badanie jednorazowe – powiedział prok. Mariusz Pindera z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

Sąsiedzi zdradzają jaką osobą jest Jakub A.

W podobnej sytuacji była Katarzyna W., matka małej Madzi. Pomimo izolacji od współwięźniarek, dostawała pogróżki. Kobiety licytowały, która pierwsza ją dopadnie. Morderczyni została przeniesiona do innego więzienia. Nie od dziś wiadomo, że mordercy dzieci spotykają się w więzieniu z prześladowaniem i agresją. Jakub A. może dostać karę dożywotniego pozbawienia wolności. W takich okolicznościach prawdopodobnie odbędzie ją w samotności i w strachu przed współwięźniami.

Polecane

Może Cię zainteresować