Kategorie Podróże

Nakręcili przepiękny film ukazujący Polskę od morza aż po Tatry. Każda sekunda wzbudza zachwyt

„Cudze chwalicie, swego nie znacie” – coś jest w tym przysłowiu, które przywołuje na myśl to, jak wiele nie wiemy o swoim najbliższym otoczeniu. Polską niejednokrotnie zachwycali się zagraniczni goście, ale to my w codziennym pędzie nie dostrzegamy tego, jak piękna jest. I choć zdaje się, że w głębi serca o tym pamiętamy, czasem nam to umyka…

Jacek Drofiak i Artur Gajdziński nigdy nie zwątpili, że nasz kraj to miejsce, które poznać powinien każdy. Zdecydowali się połączyć siły i jako dwójka pasjonatów przekazać światu to, jak nasz kraj zachwyca. Artur zajmuje się pilotowaniem drona, a Jacek steruje kamerą i w późniejszym czasie montuje materiał. Swoimi pracami dzielą się na stronie www.ujęcialotnicze.pl

Nakręcili przepiękny film ukazujący Polskę od morza aż po Tatry. Każda sekunda wzbudza zachwyt

Cztery pory roku w górach i nad morzem

Filmowcy w 2016 roku nakręcili film z lotu ptaka Holiday in Poland, który do tej pory obejrzało prawie 3 mln ludzi. Przepiękne kadry zabierają nas w sentymentalną podróż po Polsce, która oczami Jacka i Artura, wygląda jak przepiękna pocztówka. Nie można byłoby sobie wyobrazić lepszego sposobu na promowanie naszego kraju. Jakość i pasja to połączenie, które widać w produkcjach tej dwójki.

Zadbali o każdy szczegół, aby widz – nawet ten z odległego zakątka świata, nie miał problemu z tym, aby znaleźć przedstawione w filmach miejsce, spakować plecak i przybyć do Polski. Właśnie takie wrażenie odnosi się w czasie oglądania produkcji Artura i Jacka. Sami twórcy mówią:

Film „Wakacje w Polsce” zabierze Cię w podróż po najchętniej odwiedzanych miejscowościach turystycznych w Polsce, a także wciąż nieodkrytych miejscach, które warto zobaczyć. Malownicze krajobrazy Polski, wyjątkowo czyste jeziora, wspaniała architektura i bogate dziedzictwo historyczne czynią z Polski idealne miejsce na wakacje.

Polska jak z pocztówki

Oczywiście nic nie powstałoby bez wiedzy i umiejętności. Poświęcili wiele godzin, abyśmy mogli cieszyć oko przepięknym materiałem, zabierającym nas w cudowną podróż.

Nie odbyłoby się to bez sprzętu, którym dysponują. Najwyższa jakość w połączeniu z ich warsztatem tworzy niezapomniany obraz. Przez lata swojej działalności zebrali kilkadziesiąt godzin materiałów z całej Polski, które nakręcono w jakości 4k z kamery Red Scarlet, której użyto przy produkcji Hobbita. Ale na tym nie koniec!

Nakręcili przepiękny film ukazujący Polskę od morza aż po Tatry. Każda sekunda wzbudza zachwyt

Ambitne plany

Filmowcy nie nakręcili tylko jednego filmu. W ich zbiorze jest znacznie więcej produkcji – tym razem skupiających się na konkretnych miastach i regionach. Znajdziemy Warszawę, Kraków, Wrocław, Gdańsk, Konin, Bieszczady oraz Warmię i Mazury. To dla nich jednak za mało i chcą czegoś więcej!

W chwili obecnej Artur i Jacek pracują nad 45-minutowym filmem. Ich kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z dronem sprawia, że każde wideo jest dopracowane co do sekundy, ich ogromny sukces powstał dzięki oddaniu, pracowitości i chęci pokazania Polski na arenie międzynarodowej w najpiękniejszy z możliwych sposobów. W końcu mamy się czym pochwalić, prawda?

Nakręcili przepiękny film ukazujący Polskę od morza aż po Tatry. Każda sekunda wzbudza zachwyt

Wakacje w Polsce? Zdecydowanie tak!