×

Nakręcili przepiękny film ukazujący Polskę od morza aż po Tatry. Każda sekunda wzbudza zachwyt

„Cudze chwalicie, swego nie znacie” – coś jest w tym przysłowiu, które przywołuje na myśl to, jak wiele nie wiemy o swoim najbliższym otoczeniu. Polską niejednokrotnie zachwycali się zagraniczni goście, ale to my w codziennym pędzie nie dostrzegamy tego, jak piękna jest. I choć zdaje się, że w głębi serca o tym pamiętamy, czasem nam to umyka…

Jacek Drofiak i Artur Gajdziński nigdy nie zwątpili, że nasz kraj to miejsce, które poznać powinien każdy. Zdecydowali się połączyć siły i jako dwójka pasjonatów przekazać światu to, jak nasz kraj zachwyca. Artur zajmuje się pilotowaniem drona, a Jacek steruje kamerą i w późniejszym czasie montuje materiał. Swoimi pracami dzielą się na stronie www.ujęcialotnicze.pl

Cztery pory roku w górach i nad morzem

Filmowcy w 2016 roku nakręcili film z lotu ptaka Holiday in Poland, który do tej pory obejrzało prawie 3 mln ludzi. Przepiękne kadry zabierają nas w sentymentalną podróż po Polsce, która oczami Jacka i Artura, wygląda jak przepiękna pocztówka. Nie można byłoby sobie wyobrazić lepszego sposobu na promowanie naszego kraju. Jakość i pasja to połączenie, które widać w produkcjach tej dwójki.

Zadbali o każdy szczegół, aby widz – nawet ten z odległego zakątka świata, nie miał problemu z tym, aby znaleźć przedstawione w filmach miejsce, spakować plecak i przybyć do Polski. Właśnie takie wrażenie odnosi się w czasie oglądania produkcji Artura i Jacka. Sami twórcy mówią:

Film „Wakacje w Polsce” zabierze Cię w podróż po najchętniej odwiedzanych miejscowościach turystycznych w Polsce, a także wciąż nieodkrytych miejscach, które warto zobaczyć. Malownicze krajobrazy Polski, wyjątkowo czyste jeziora, wspaniała architektura i bogate dziedzictwo historyczne czynią z Polski idealne miejsce na wakacje.

Polska jak z pocztówki

Oczywiście nic nie powstałoby bez wiedzy i umiejętności. Poświęcili wiele godzin, abyśmy mogli cieszyć oko przepięknym materiałem, zabierającym nas w cudowną podróż.

Nie odbyłoby się to bez sprzętu, którym dysponują. Najwyższa jakość w połączeniu z ich warsztatem tworzy niezapomniany obraz. Przez lata swojej działalności zebrali kilkadziesiąt godzin materiałów z całej Polski, które nakręcono w jakości 4k z kamery Red Scarlet, której użyto przy produkcji Hobbita. Ale na tym nie koniec!

Ambitne plany

Filmowcy nie nakręcili tylko jednego filmu. W ich zbiorze jest znacznie więcej produkcji – tym razem skupiających się na konkretnych miastach i regionach. Znajdziemy Warszawę, Kraków, Wrocław, Gdańsk, Konin, Bieszczady oraz Warmię i Mazury. To dla nich jednak za mało i chcą czegoś więcej!

W chwili obecnej Artur i Jacek pracują nad 45-minutowym filmem. Ich kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z dronem sprawia, że każde wideo jest dopracowane co do sekundy, ich ogromny sukces powstał dzięki oddaniu, pracowitości i chęci pokazania Polski na arenie międzynarodowej w najpiękniejszy z możliwych sposobów. W końcu mamy się czym pochwalić, prawda?

Wakacje w Polsce? Zdecydowanie tak!

Polecane

Może Cię zainteresować