×

Fatalna pomyłka podczas pogrzebu w Nysie. Musieli przerwać uroczystość

Fatalna pomyłka podczas pogrzebu w Nysie (woj. opolskie). Gdy żałobnicy zgromadzili się już na cmentarzu, by pożegnać bliską sobie osobę, okazało się, że na miejsce przywieziono niewłaściwe ciało… Kto za to odpowiada?

Fatalna pomyłka podczas pogrzebu

Uroczystość pogrzebowa to bez wątpienia najtrudniejsza uroczystość, w jakiej musimy uczestniczyć. Szczególnie, gdy gromadzimy się, by pożegnać kogoś, kto był nam naprawdę bliski. W takich okolicznościach nie może być mowy o żadnym skandalu czy wpadce. A jednak… niestety czasem się to zdarza, co tylko potęguje ból rodziny.

Tak było na początku lutego 2021 roku na jednym z miejskich cmentarzy w Nysie. Żałobnicy zgromadzili się na cmentarzu, by pożegnać bliską sobie osobę. Ale wtedy doszło do zaskakującej sytuacji. Okazało się, że na miejsce przywieziono ciało niewłaściwego człowieka!

O mały włos żałobnicy nie pochowali obcej osoby…

To szpital zawinił?

Jak informuje portal Nowiny Nyskie był to pogrzeb osoby, która zmarła w szpitalu. Ciało zmarłego na cmentarz miała przetransportować firma pogrzebowa. Jednak w tej sytuacji wina nie leży po stronie firmy. Jej pracownicy dopiero po przyjeździe na nekropolię zorientowali się, że w szpitalu wydano im niewłaściwe ciało. Na szczęście zdążyli na czas…

Dzięki czujności naszych pracowników, rodzina zmarłego mogła pożegnać właściwą osobę

– przekazał Andrzej Suchecki, kierownik spółki Ekom sp. z o.o., której podlega firma pogrzebowa.

Gdyby nie przytomna reakcja pracowników firmy pogrzebowej, wkrótce mogłoby się okazać, że konieczne jest odkopywanie trumny. A być może rodzina przychodziłaby na grób obcej osoby, kompletnie nie zdając sobie z tego sprawy.

Czy to szpital zawinił? Według Super Expressu ani prokuratura, ani policja nie wszczęła śledztwa w tej sprawie. Rodzina poprosiła natomiast o zachowanie dyskrecji, jednak wieści szybko rozeszły się wśród mieszkańców Nysy.

Na szczęście te sprawa ma pozytywne zakończenie (oczywiście na tyle, na ile można o tym mówić w tak przykrych okolicznościach). Odnaleziono właściwe ciało, a pogrzeb na nyskiej nekropolii odbył się w sobotę 13 lutego. Z opóźnieniem, ale jednak.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.o2.pl, www.se.pl
Fotografie: Pixabay

Polecane

Może Cię zainteresować