×

Horror nad Bałtykiem. Trzyosobowa rodzina porwana przez fale

Dzisiaj przed godziną 10.00 na plaży w Dźwirzynie pod Kołobrzegiem doszło do wyjątkowo niebezpiecznej sytuacji. Około 200 metrów od strzeżonego odcinka plaży wypoczywała 3-osobowa rodzina. W pewnym momencie 46-letni tato postanowił wejść do morza wraz z 9-letnim synem. Chwilę później prąd zaczął ich znosić na ostrogi. Wtedy z pomocą ruszyła im 43-latka zapominając, że z otwartym morzem nie ma żartów. W konsekwencji fale porwały rodzinę.

Było o włos od tragedii. Fale porwały rodzinę

Pomoc 43-letniej kobiety na niewiele się zdała, a wręcz przeciwnie. W śmiertelnie niebezpiecznych tarapatach znalazła się teraz cała, 3-osobowa rodzina. Fale porwały ją i znosiły wgłąb morza, podczas gdy nikt z całej trójki nie był w stanie wydostać się na ląd.

Fale porwały rodzinę

Google Map

Ostatnia deska ratunku

Kiedy o całej sytuacji dowiedzieli się ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy właśnie rozpoczynali pracę, strażacy oraz Brzegowa Stacja Ratownictwa, natychmiast ruszyli tonącej trójce na pomoc i wyciągnęli ją na brzeg. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Cała trójka jest już cała, zdrowa, a przede wszystkim bezpieczna.

Strach pomyśleć, co by się stało, gdyby ratownicy nie zareagowali odpowiednio szybko. Prawdopodobnie bylibyśmy świadkami kolejnej tragedii. Tragedii, do której wcale nie musiało dojść.

Może Cię zainteresować

zamknij