×

Fakt opublikował dosadną okładkę gazety. W sieci aż zawrzało na jej temat

Polska we wczorajszym meczu z Kolumbią przegrała 3:0. Trzy wygrane bramki dla drużyny z Ameryki Południowej udowodniły, że nie mamy drygu do tego sportu. Komentarze w sieci były bardzo mocne. Wiele znanych wręcz osób pisało o tym, że nasza kadra nie powinna się kompromitować. Wszyscy liczyliśmy, że tym razem odbijemy się od dna.

Niestety rzeczywistość okazała się zupełnie inna

Momentalnie po pierwszej przegranej z Senegalem zaczęły w sieci pojawiać się memy o naszej przyszłości w mundialu, które w jasny sposób przekazywały, że nie mamy szans przejść dalej.

Dziennikarska fantazja

Nie tylko internauci wykazali się kreatywnością w tworzeniu memów i komentowaniu tego, co spotkało nas na mistrzostwach. Gazeta „Fakt” poszła o krok dalej i opublikowała tekst, w którym nie może przeżyć porażki „orłów”. Przy okazji dzieli się tym, jak pracownicy chcieliby, aby w poniedziałek po meczu z Kolumbią, wyglądała okładka. Do tego mocny i kontrowersyjny tekst. A wszystko na swoim Twitterze opublikował Robert Feluś, dziennikarz i redaktor z Faktu.

Treść artykułu równie mocna!

Komentującym jednak nie podoba się ten sposób wyrażania emocji o meczu Polaków. Wiele osób pisze, że najpierw w gazecie wychwalają pod niebiosa, aby po kliku dniach wylać całe wiadro hejtu.

To miało się już nigdy nie powtórzyć. Wstyd, który polscy kibice odczuwali, gdy reprezentacja przegrywała na mundialach z Koreą i Ekwadorem, czy była gromiona przez Portugalię, miał być tylko przykrym wspomnieniem. Profesjonaliści zarabiający grube miliony, grający w najlepszych europejskich klubach, występujący w reklamach i błyszczący na salonach mieli zagwarantować to, że niezależnie od ostatecznych rozstrzygnięć, my, kibice reprezentacji Polski, będziemy mogli chodzić z głową w górze. I znów zawiedli.

Panowie piłkarze, nie oczekiwaliśmy od Was mistrzostwa świata. Wiedzieliśmy, że awans do ćwierćfinałów byłby spełnieniem marzeń. Wybaczylibyśmy Wam nawet brak wyjścia z grupy. Gdybyście tylko spróbowali zawalczyć. Gdybyście zrobili cokolwiek, byśmy mogli być z Was dumni. Gdybyście znów się nie skompromitowali.

Oddaliście te mecze bez walki. Nie wiemy, o czym myśleliście, ale z całą pewnością Wasze głowy nie były na boiskach mistrzostw świata w Rosji. Podziwialiśmy bijące się ze światowymi gwiazdami Maroko. Patrzyliśmy jak pięknie przegrywać potrafi Iran. A gdy Wy wyszliście na boisko, pozostał nam tylko wstyd. Nie podjęliście walki. Nawet nie spróbowaliście. Założyliście na siebie koszulki z orzełkiem, a na boisku nie zrobiliście zupełnie nic, by na nie zasłużyć. Panowie, jak Wam nie wstyd?!

Czy Waszym zdaniem tekst jest za mocny?

Może Cię zainteresować