Czy chcecie, żeby Polska raz jeszcze była organizatorem Eurowizji Junior? W takim razie ja się biorę do roboty! A wy słuchajcie komunikatów Telewizji Polskiej w ciągu najbliższych dni.

Prezenter Tomasz Kammel był bardzo podekscytowany ogłoszeniem Jacka Kurskiego i dopytywał o szczegóły. Na pytanie, czy sprawy związane z Eurowizją zaszły daleko, prezes TVP odpowiedział tajemniczo:

Zaszły bardzo daleko.

Polska staje się kolebką muzyki

Z roku na rok, dzięki wzrastającej ilości programów muzycznych w telewizji polskiej, możliwe było odkrycie niezwykłych talentów wśród wszystkich grup wiekowych, począwszy od dzieci, przez dorosłych, a skończywszy na seniorach. Polska rozwija się muzycznie, a wkrótce będziemy mieć szansę ponownie przedstawić swój potencjał na arenie międzynarodowej. Jak poinformował pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. kultury Rafał Piaskowski, jest bardzo prawdopodobne, że Kraków będzie organizatorem konkursu Eurowizji Junior w tym roku.

Rzeczywiście doszło do rozmowy prezesa TVP z prezydentem Jackiem Majchrowskim i wszystko wskazuje na to, że w listopadzie 2020 TVP ponownie będzie organizatorem Eurowizji Junior.

Co więcej, Piaskowski zaznaczył, że nastąpiła już rezerwacja terminów przez prezesa Tauron Areny pod kątem organizacji tego wydarzenia.

W najbliższych dniach ma dojść do spotkania producenckiego, aby określić szczegóły.

Co z Eurowizją dla dorosłych?

Niestety, do tej pory nie możemy się poszczycić równie optymistycznymi wynikami w przypadku Eurowizji dla dorosłych. W tym roku Telewizja Polska wyłoniła reprezentanta Polski za pomocą programu „Szansa na sukces. Eurowizja 2020”. Kandydaci byli oceniani przez jury składające się z byłych reprezentantów Polski na Eurowizji: Michała Szpaka , Cleo i Gromee’go oraz widzów. Ostatecznie widzowie zdecydowali, że w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji 2020 Polskę będzie reprezentować zwyciężczyni 10. edycji programu „The Voice of Poland”, Alicja Szemplińska z piosenką „Empires”. Dla przypomnienia, w 2019 roku polski kandydat został wybrany w wewnętrznym głosowaniu. Był to wówczas zespół ludowy Tulia, który na Eurowizji zaliczył spektakularną porażkę, zajmując zaledwie 11. lokatę.