×

Eurowizja Junior 2019. Jak głosować na Polskę?

Głosowanie internetowe ruszyło w piątek o godzinie 20:00. W konkursie Eurowizji dziecięcej możemy głosować na naszą reprezentantkę, Viki Gabor!

Konkurs dziecięcy różni się tym od ”dorosłej” wersji, że możemy oddać głos na przedstawicielkę naszego kraju.

Eurowizja Junior 2019 – jak oddać głos?

Internauci mogą oddawać głos na najlepszą piosenkę do godziny 15:59 w niedzielę, 24 listopada. Aby to zrobić, należy wejść na stronę JuniorEurovision.tv. Tam znajdziemy krótki film ze skrótem występów młodych uczestników konkursu, który trzeba obejrzeć, aby móc oddać głos. Chodzi o to, żeby zapoznać się ze wszystkimi piosenkami i wybrać te, które najbardziej przypadły nam do gustu.

Możemy zagłosować minimalnie na 3, maksymalnie na 5 uczestników. W tym Wiktorię Gabor, która reprezentuje Polskę z piosenką Superhero.

Po obejrzeniu skrótu występów, wystarczy zaznaczyć ulubione piosenki i potwierdzić wybór jednym kliknięciem. Kolejny głos można oddać 15 minut po ostatnim finałowym występie na żywo. Wtedy system zostanie na nowo odblokowany.

Ważne: z jednego komputera można zagłosować tylko raz przed finałem konkursu i raz po finale.

Oprócz internautów, najlepszą piosenkę wybiera jury, złożone z trojga profesjonalistów branży muzycznej oraz dwoje dzieci.

Reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2019

W konkursie startują reprezentanci 19 krajów. Wśród nich Polka – Viki Gabor, która mimo bardzo młodego wieku, ma już na koncie wiele muzycznych sukcesów, m.in. w programach Szansa na Sukces i The Voice of Kids.

Eurowizja Junior 2019. Jak zaglosować na Polskę?
Instagram

Viki urodziła się w Niemczech, ale obecnie mieszka w Krakowie. Dziewczynka ma 12 lat, w co naprawdę ciężko uwierzyć oglądając jej występy i słuchając dojrzałego głosu.

Wiktoria ma romskie korzenie, do czego nawiązuje teledysk piosenki Superhero. Śpiewa piosenkę w dwóch wersjach językowych: po polsku i po angielsku, z którym zresztą świetnie sobie radzi, po kilku latach edukacji w Wielkiej Brytanii.

Gdzie odbędzie się Eurowizja Junior 2019?

Dzięki ubiegłorocznym zwycięstwie reprezentantki Polski, Roksany Węgiel, konkurs odbywa się w naszym kraju w Arenie Gliwice. Finał Eurowizji Junior będzie oczywiście transmitowany na żywo!

Konkurs organizuje Europejska Unia Nadawców wraz z  Telewizją Polską.

Viki występuje z piosenką autorów zeszłorocznego hitu ”Anyone I Want to Be”, który przyniósł Polsce zwycięstwo –  są to Patryk Kumór i Lanberry. Czy i tym razem utwór odniesie sukces?

Transmisja finału Eurowizji Junior 2019, zacznie się  dzisiaj o godz. 16:00, na kanałach TVP1 i TVP Polonia. Trzymamy kciuki!

Fotografie: www.instagram.com

Może Cię zainteresować