Eurowizja 2024. TVP oficjalnie ogłosiła polskiego reprezentanta

  Kto będzie reprezentował Polskę na Eurowizji 2024? TVP podjęła decyzję
  Kto będzie reprezentował Polskę na Eurowizji 2024? TVP podjęła decyzję
  Źródło zdjęć: © YouTube.com

  20.02.2024 10:52

  Zalogowani mogą więcej

  Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

  Na antenie "Pytania na śniadanie" zapowiedziano wznowienie wewnętrznej selekcji po latach publicznych eliminacji. Ujawniono, że to Luna z utworem "The Tower" będzie reprezentować Polskę w tym roku.

  Nadchodzi Konkurs Piosenki Eurowizji. W ostatnich latach Telewizja Polska organizowała publiczne eliminacje, które pozwalały fanom zapoznać się z dziesiątką najlepszych zgłoszeń. Tym razem jednak wrócono do wyboru reprezentanta za pomocą wewnętrznych metod. Zmiany te ogłoszono na początku stycznia w programie "Pytanie na śniadanie".

  Kto z Polski pojedzie na Eurowizję 2024? Sprawdź, kogo fani konkursu typowali na ulubieńców

  Od jakiegoś czasu dyskutowano o tym, kto mógłby reprezentować Polskę na tegorocznym konkursie. Justyna Steczkowska, której zgłoszenie utworu "WITCH-ER Tarohoro" jest potwierdzone, była jednym z faworytów. Oprócz niej, chęć występu zgłosiły również Luna, Natasza Urbańska, Daria Marx, Krystyna Prońko, Maciej Musiałowski, Izabela ZabielskaMarcin Maciejczak.

  Krążyły również plotki, że Edyta Górniak i Sylwia Grzeszczak mogą spróbować swoich sił. Tradycyjnie wielu naszych artystów starało się o możliwość reprezentowania Polski, a większość z nich może pochwalić się już wieloma sukcesami.

  TVP podjęła decyzję. Wiemy, kto będzie reprezentował Polskę na Eurowizji 2024

  Teraz już wiemy. Telewizja Polska ogłosiła, że naszym reprezentantem na tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji będzie Luna. Młoda piosenkarka zaprezentuje na scenie w Szwecji utwór "The Tower".

  Warto wspomnieć, że informacja o wyborze reprezentanta wyciekła na kilka godzin przed oficjalnym ogłoszeniem przez pomyłkę na YouTube. W przypadku premier lub transmisji, platforma pozwala na podgląd oczekiwania na emisję, a tak właśnie stało się tym razem.

  Poland 🇵🇱 | Official Music Video | Eurovision 2024

  Źródło artykułu:pudelek.pl
  Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
  Zobacz także