×

Przez swoją chorobę był obiektem kpin, jednak jeden post jego mamy zmienił wszystko

Każdy z nas jest inny i bez względu na to jak wygląda zasługuje na szacunek. Dobrym przykładem tego, jest historia 8 letniego chłopca, dla którego mama postawiła się całemu światu.

Eraz cierpi na chorobę genetyczną zwaną wrodzonym znamieniem melanocytowym. Jest to bardzo rzadka choroba, która pokrywa całe ciało chorej osoby tysiącami znamion, a każde z nich może być rakotwórcze.

Chłopiec, od urodzenia zmaga się nie tylko z ciężką chorobą. Z powodu swojego wyglądu, każdego dnia spotyka się z wyzwiskami, natrętnymi spojrzeniami i drwinami. Jedną z takich nieprzyjemnych sytuacji opisuje na facebook’u mama chłopca:

Przyzwyczaiłam się do spojrzeń, szeptów i zainteresowania twoim wyglądem.. ale wciąż miewam trudne momenty, w których ciężko jest mi to zrozumieć. Jak ludzie mogą wyśmiewać moje ukochane dziecko? (…) przysięgam, chciałam uderzyć kobietę w twarz, kiedy ta, razem ze swoją córką naśmiewały się i drwiły z mojego synka. Ale wtedy Erez ścisnął moją dłoń i mnie odciągnął. Mój syn! Jestem z ciebie dumna i kocham twoje znamiona na zabój, a w szczególności to jedno, blisko twojego oka, które pomaga ci widzieć dobro na świecie i ignorować całe zło (…) chce przeprosić za chwilę słabości i podziękować mojemu synkowi, za to, że każdego dnia uczy mnie jak być lepszą osobą.

Ruthi zamieściła na FB wspólne zdjęcie z synem, na którym zrobiła sobie takie same kropki na twarzy i są one symbolem miłości do syna. Zdjęcie podbiło cały internet, a ludzie zaczęli udostępniać je wyrażając wsparcie dla dzielnego chłopca i jego mamy. W akcję zaangażował się nawet Minister Obrony Narodowej Izraela, Moshe Yaalon i rekrutki izraelskiej armii.

Dzięki temu problem chłopca został zauważony i nie może być dłużej ignorowany przez otoczenie. Brawa dla odważnej mamy!

Wszystkich zainteresowanych ta akcją znajdziecie tutaj -> facebook 

Może Cię zainteresować