×

Emoji mężczyzny w ciąży. Pojawi się jeszcze w tym roku!

Emoji mężczyzny w ciąży pojawi się jeszcze w tym roku! To nie jedyne nowości. Nowa klawiatura z obrazkami będzie bogatsza o emoji uścisku rąk w dwóch kolorach skóry, rączek pokazujących serce oraz inne nowatorskie pomysły grafików.

Nowe emoji mężczyzny w ciąży wywołuje dyskusje!

Unicode Consortium, to organizacja non-profit, która zajmuje się opisywaniem znaczeń emoji. Zarzucali koncernom takim jak Google i Apple, że ich wersje emotek mogą wykluczać niektóre osoby. Chodziło tu o kwestie tożsamości płci oraz koloru skóry.

Ich opinia wpłynęła na pojawienie się nowych wersji emoji, które „reprezentują szerokie grono różnych grup”. W ostatnich latach pojawiły się m.in. emoji przedstawiające pary homoseksualne czy inne emotki o przeróżnych kolorach skóry.

Jeszcze w tym roku, pojawią się emoji, których neutralne płciowo wersje mają reprezentować osoby niebinarne czy transseksualne. Inne nowe emotikony to m.in. przygryziona warga, troll, prześwietlenie czy dłonie ułożone w kształcie serca. Mają być one udostępnione na Światowy Dzień Emoji, który ma miejsce 17 lipca.

W sieci zawrzało

To nie pierwszy raz, gdy Internet wrze z powodu emoji. W 2018 roku na fali szkolnych strzelanin w USA, zmieniono emoji rewolweru na pistolet na wodę na Androidzie oraz na Facebooku. Wcześniej bo już w 2016 roku Apple zastosował podobne rozwiązanie w swoim oprogramowaniu. Decyzja ta spotkała się z falą krytyki ze strony użytkowników.

Zwracali oni uwagę na to, że samo emoji nie ma negatywnego wydźwięku, a zmiana wyglądu nie wpłynęła na myślenie ludzi. Do tego naśmiewano się z tej decyzji, która w żaden sposób nie miała znaczenia względem wskaźników strzelanin w szkole.

Podobnie jest w przypadku nowych emoji internauci nie szczędzą słów krytyki. Internauci naśmiewają się z nowego projektu, wielu z nich dostrzega w nich nawiązanie do słynnego filmu z Arnoldem Schwarzeneggerem o tytule „Junior”.,Same emoji jednak nie zmieni podstawowych założeń biologii, tak jak pistolet na wodę nie zmienił podejścia do broni.

Jak punktują niektórzy internauci nowe emoji są „podyktowane polityczną poprawnością”. Nie brakuje również osób, które cieszą się z nowego emoji i twierdzą, że w końcu „osoby transseksualne mają reprezentację wśród emotek”. Są one zadowolone, że ta grupa może teraz lepiej przedstawiać siebie w sieci.

Będziecie korzystać z nowych emoji?

Źródła: noizz.pl, www.theguardian.com, nypost.com, www.out.com

Może Cię zainteresować

zamknij