×

Emerytura Karola Strasburgera zwala z nóg. Niewiarygodne, ile dostaje z ZUS-u!

Emerytura Karola Strasburgera pozostawia wiele do życzenia. Gdyby nie oszczędności, popularny aktor i prezenter telewizyjny dziś mógłby mieć bardzo poważne problemy finansowe. Ile pieniędzy miesięcznie otrzymuje z ZUS-u prowadzący „Familiadę”?

Konflikt z przyjacielem

Często mówi się o tym, że pomimo ogromnych sukcesów artystycznych, nawet największe gwiazdy w rzeczywistości z trudem wiążą koniec z końcem. Postaci ze świata show biznesu narzekają, że brakuje im środków na życie. W przypadku sporej części z nich przyczyną jest nierozsądne gospodarowanie finansami. Inni natomiast nie mogą liczyć na wypłaty świadczeń z ZUS-u, ponieważ przez większość kariery nie odprowadzali składek. W związku z tym, obecnie ich emerytury są skrajnie niskie i nie pozwalają nawet na zaspokojenie podstawowych potrzeb. Gdyby nie zdrowy rozsądek i zapobiegliwość, w podobnej sytuacji mógłby się znaleźć również Karol Strasburger.

Prowadzący popularny teleturniej „Familiada” w ostatnim czasie ma pełno kłopotów. Stan Borys i Anna Maleady pozwali aktora po tym, jak okazało się, że przepełnione nienawiścią komentarze, które pojawiały się pod artykułami w serwisach plotkarskich pochodziły z tego samego IP, z którego korzysta Karol Strasburger.

Anna Maleady, partnerka Stana Borysa w wywiadzie dla Plejady żaliła się:

Niestety to prawda. W czwartek była rozprawa. Dla nas to dramatyczna sytuacja, bo przez lata – jeszcze jak żyła Irena Strasburger – przyjaźniliśmy się, chodziliśmy na wspólne przyjęcia i zapraszaliśmy się wzajemnie.

Obłudny przyjaciel?

Gdy podczas procesu udało się zidentyfikować IP jako należący do Karola Strasburgera, para nie mogła uwierzyć własnym oczom.

To jest bardzo przykra sprawa, bo osoby, które są w to zaangażowane, pisały nieprawdę na nasz temat. Kiedy przeczytaliśmy te wpisy, zgłosiliśmy sprawę na policję i okazało się, że to z IP Karola Strasburgera wysłano te hejterskie komentarze. On się wypiera. Twierdzi, że nie jest autorem tych komentarzy, że nie śledzi portali plotkarskich. Ale ktoś to napisał. Więc kto? W oświadczeniu czytamy, że nie było go wtedy w domu. Będzie dochodzić, kto wysłał te nienawistne komentarze, podłączając się do jego sieci.

Batalia sądowa to jednak niejedyne zmartwienie aktora. Mężczyzna narzeka bowiem na niewielkie wypłaty z ZUS-u. Czy problemy finansowe to „kara” za wstrętne postępki względem Stana Borysa i jego partnerki?

Emerytura Karola Strasburgera

Po tym, jak w mediach rozpętał się burzliwy konflikt pomiędzy nim a Stanem Borysem, wyszło na jaw, że Karol Strasburger ma także inne zmartwienia. Jest nim przede wszystkim dość niska emerytura. 74-latek w jednym z wywiadów wyznał, że jego finanse nie są w najlepszym stanie. Po wielu latach spędzonych na deskach teatrów oraz na planach filmowych i telewizyjnych mężczyzna może liczyć na wypłatę z zakresu 1000 – 2000 zł. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest praca w oparciu o umowy cywilnoprawne oraz prawa autorskie.

Karol Srasburger nie może myśleć o odpoczynku, ponieważ ma na utrzymaniu żonę oraz niespełna dwuletnią córkę Laurę. Nic więc dziwnego, że pomimo podeszłego wieku, aktor nie zamierza rezygnować z pracy. Strasburger nadal prowadzi teleturniej „Familiada”, a za kilka miesięcy odbędzie się premiera filmu z jego udziałem pt. „Koniec świata, czyli kogel-mogel 4”.

Źródła: www.o2.pl, plejada.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij