×

Zmarła Elżbieta Słoboda. Informację o jej śmierci po dwóch tygodniach przekazał Zbigniew Hołdys

Zmarła Elżbieta Słoboda, aktorka filmowa oraz teatralna, a także wykładowczyni Warszawskiej Szkoły Filmowej. Miała 59 lat. Informację o śmierci zamieścił jej przyjaciel, Zbigniew Hołdys.

Kariera filmowa

Aktorka ukończyła słynną nowojorską szkołę Actors Studio Drama School. Miała na swoim koncie wiele ról, choć w ostatnich latach z powodu choroby nie grała zbyt wiele.

Po raz pierwszy na ekranie pojawiła się w serialu 07 zgłoś się w 1984 roku. Wystąpiła również w takich znanych produkcjach jak Szpilki na Giewoncie, Samo życie, Klan, Usta usta czy I kto tu rządzi.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wspaniały wykładowca

Elżbieta Słoboda wykładała też w Warszawskiej Szkole Filmowej. Uczyła w niej aktorstwa tzw. metodą Lee Strasberga. Oto, jak na Facebooku wspomina ją Zbigniew Hołdys:

Widziałem z bliska jej zajęcia i ich efekty, widziałem, jak w Warszawska Szkoła Filmowa z amatorów, ludzi co przyszli prosto z ulicy, czyniła wrażliwe, nieprawdopodobnie przejmujące postaci teatralne i filmowe. Jak czyniła ich lepszymi ludźmi, otwierała ich dusze, uczyła grać techniką, jaką posługują się najlepsi – Meryl Streep czy Al Pacino.

Elżbieta Słoboda chorowała od lat, jednak odrzuciła konwencjonalną medycynę i wybrała medytację oraz metody naturalne. Odeszła dwa tygodnie temu

Niech spoczywa w pokoju

Może Cię zainteresować

zamknij