×

Elżbieta II posiada sztuczną rękę! Sekret królowej Wielkiej Brytanii ujawniła jej córka

Niejednokrotnie najwięksi tego świata próbują ukryć niezręczne fakty z ich życia. Okazało się, że Elżbieta II ma sztuczną rękę. O wszystkim poinformowała jej córka.

Sztywna i profesjonalna królowa?

Królowa Elżbieta II bez wątpienia jest jedną z najbardziej wyjątkowych kobiet w polityce na przełomie XX i XXI wieku. Jest najdłużej panującym monarchą w historii Anglii. Była także świadkiem wielu ważnych wydarzeń w dziejach świata.

Według ogólnych opinii królowa jest konserwatywną, mocno osadzoną w rzeczywistości personą, która zawsze trzyma się etykiety.

Sprawia wrażenie poważnej, starszej pani, która nie lubi głupich żartów. Jednak, czy aby na pewno? W nowej książce biograficznej Elżbiety II, królowa Anglii ukazana jest z zupełnie innej strony. W dodatku okazuje się, że królowa skrywa wiele tajemnic i sekretów.

Elżbieta II ma sztuczną rękę

Po wielu latach jej sekret został wyjawiony przez jej córkę Annę. W książce „Królowa świata” Roberta Hardmana ujawniła, że jej matka otrzymała sztuczną rękę. Niezręczna sytuacja? Nie, wcale nie chodzi o sprawy zdrowotne. Po prostu australijscy inżynierowie, którzy są autorami kończyny, chcieli pomóc królowej! 

Narzędzie to służy do… machania. Odpowiednio obsługiwane w trakcie przejazdu karocą, daje złudzenie, że królowa cały czas macha do zebranych poddanych. Swój pomysł argumentują tym, że zależało im na komforcie królowej oraz aby nie musiała się męczyć w trakcie oficjalnych uroczystości.

Jak zareagowała królowa? Według córki monarchini była zachwycona i stwierdziła, że to bardzo udany prezent! Jednak nie zdarzyło się jej go użyć. To nie pierwszy wyjątkowy i mało oficjalny przedmiot jaki otrzymała. W swojej kolekcji ma już gumowego kurczaka z piszczałką czy czepek z napisem „Is not Life a B*tch! 

Jednak to nie koniec historii związanych z dłońmi. Okazuje się bowiem, że rękawiczki służą jej do komunikacji. Jeśli królowa zdejmuje rękawiczki oraz trzyma je w prawej ręce, to daje znać, że dobrze spędza czas i służba nie musi skracać jej pobytu w danym miejscu. Niezwykle oryginalny sposób komunikacji niewerbalnej.

Okazuje się, że jednak Królowa Elżbieta II nie jest tak zatwardziałą konserwatystką, jak się wydaje i nawet ona porzuca czasem etykę na rzecz humoru. I za to jest tak kochana przez swoich poddanych oraz fanów z całego świata!

Źródła: plejada.pl, lelum.pl, pikio.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram.com

Polecane

Może Cię zainteresować