×

Elton John pierwszy raz opowiedział o swojej śmiertelnej chorobie. „Byłem o krok od śmierci”

Tej postaci nie trzeba nikomu przedstawiać. Ta brytyjska gwiazda jest legendą muzyki i niezwykle wyrazistym artystą. Niedawno Elton John wypowiedział się o swojej chorobie. Niewiele brakowało, aby go zabrakło.

<a href=Instagram">

Instagram

Elton John o swojej chorobie

Elton John udzielił wywiadu Grahamowi Nortonowi dla BBC1. Z pełną szczerością artysta opowiada o swoim życiu, chorobach, uzależnieniu od alkoholu czy o problemach w życiu prywatnym. Jest to podsumowanie jego całego życia i nie ma zamiaru ukrywać niczego. Nawet tak prywatnych spraw jak rak:

– Miałem raka prostaty. Nikt o tym nie wiedział – komentuje, wspominając jeden ze swoich koncertów w Las Vegas. Byłem na scenie w Vegas dwa tygodnie po operacji. Za kulisami stałem dosłownie we łzach. To był rozdzierający ból… Macham do tłumu, oni mnie dopingują, machają… Myślę: gdyby tylko wiedzieli, że w tej konkretnej minucie sikam, mogliby nie być zachwyceni.

<a href=Instagram">

Instagram

Niestety to nie był koniec z jego zdrowiem, bowiem dostał on infekcji, która wdała się po zabiegu jego usunięcia:

Wróciłem do Londynu i byłem już bardzo chory. Znalazłem się na intensywnej terapii. Złapałem gdzieś paskudną infekcję. Byłem 24 godziny od śmierci – mówi. – Musiałem dosłownie uczyć się na nowo chodzić. Byłem ekstremalnie chory. Leżąc w szpitalnym łóżku, myślałem tylko: Nie pozwól mi umrzeć, chcę zobaczyć swoje dzieci. Miałem szczęście, że przeżyłem.

Elton bardzo dba o swoje zdrowie i stale przechodzi badania. A powodem dla którego piosenkarz traktuje zdrowie jako priorytet są jego synowie – Zachary i Eliasz. Dlatego też postanowił przejść na artystyczną emeryturę.

Pożegnalna trasa koncertowa

Elton John zagrał w tym roku w Polsce w ramach międzynarodowego, jak zapowiedział, pożegnalnego, tournee. Gdzie by nie grał koncertu, tam zawsze bilety znikają w kilka minut. Nie inaczej było na krakowskim koncercie, gdzie wejściówki były trudne do zdobycia od ponad roku. Muzyk chce spędzić resztę swojego życia ze swoimi dziećmi i partnerem.

<a href=Instagram">

Instagram

Właśnie dlatego żegna się z fanami. Jego kariera trwała prawie 50 lat i stworzył wiele niezapomnianych utworów. Podróżuje obecnie po świecie w ramach trzyletniej trasy pożegnalnej, odwiedzając już 4 kontynenty. Dokument „Elton John: Uncensored”, w którym Elton John opowiada też o swojej karierze i walce z alkoholizmem, zostanie pokazany w BBC1 28 listopada.

Jesteście fanami Eltona Johna i jego twórczości? A może mieliście szczęście być na jego koncercie?

Źródła: www.onet.pl, zloteprzeboje.tuba.pl, www.thesun.co.uk, www.express.co.uk

Może Cię zainteresować