×

Lekarz powiedział, że nie dożyje 36 lat. Gdy zaczęła ćwiczyć, ważyła 184 kg, dziś trudno ją poznać

27-letnia Elena Goodall mieszka w australijskim mieście Cairns i wiedzie normalne życie. Wszystko zmienia się, gdy odwiedza lekarza, który dzieli się z nią okrutną informacją. Diagnoza nie pozostawia żadnych wątpliwości: Elena ma taką nadwagę, że nie dożyje swoich 36. urodzin. Jej stan zdrowia pogarsza się z dnia na dzień.

Elena najwięcej ważyła w 2015 roku, bo doszło do wagi 184 kilogramów.

Teraz mam do tego dystans i widzę, że to było naprawdę dużo. Nie mogłam zrobić większość czynności, które każdemu normalnemu człowiekowi przychodzą bez problemu. Nie było mowy, abym zawiązała swoje buty, usiadła na podłodze czy podrapała się po plecach. Miałam bezdech senny, cukrzycę typu 2 i przeróżne choroby, które miały bezpośredni związek z nadwagą.

Zmiany, ale od czego zacząć?

Próbowałam wszystkiego, aby schudnąć, ale moja motywacja była bliska zera. Miałam słomiany zapał i najdłużej robiłam coś miesiąc, a później wracałam do starych nawyków. Byłam niestety uzależniona od fast foodów i to mnie gubiło. Nie mogłam przestać i co chwilę mnie coś kusiło. To było jak narkotyk.

Słuszna decyzja

W końcu zdecydowała się na odważny krok, jakim bez wątpienia jest operacja zmniejszenia żołądka. To była szansa, której nie mogła w żaden sposób zlekceważyć.

Cztery tygodnie później – bum! Byłam na bieżni! I tak się wszystko zaczęło. Marzył mi się triatlon i wcale nie miałam zamiaru się poddać.

Trening czyni mistrza

Od tego czasu regularnie trenuje, fast food odchodzi na bok i zrzuca kilkadziesiąt kilogramów! Udaje jej się osiągnąć imponującą wagę 115 kg i ciągle walczy o siebie i swoje zdrowie. Udało jej się wziąć nawet udział w zawodach, w czasie których przebiegła 2, przejechała 9 i przeszła aż 21 kilometry!

Ciągle mam zapał i chcę chudnąć. Mam dietę, ćwiczę i nie poddaję się. Pokazuję ludziom, że zdrowy styl życia to ścieżka, którą powinnien iść każy z nas. Bierzmy odpowiedzialność za to, jak wyglądamy.

Może Cię zainteresować

zamknij