×

Ubrana w zimowy płaszcz zamarzła we własnym domu. Robiła co mogła, by chronić swoje dzieci

Każda matka zrobi dla swojego dziecka wszystko, aby było zdrowe i szczęśliwe, nawet jeśli sama ma problemy zdrowotne. Elaine Morall była wyjątkową córką i kochającą matką dla czwórki dzieci. Niestety z powodu nieotrzymania odpowiedniej pomocy, kobieta zmarła we własnym domu.

38-letnia Elaine wraz ze swoimi dziećmi mieszkała w Runcorn w Anglii. Kobieta cierpiała na zaburzenia związane z jedzeniem oraz na depresję, jednak te choroby bezpośrednio nie spowodowały jej śmierci. Pewnego dnia z powodu złego samopoczucia Elaine nie zjawiła się na spotkanie w sprawie zasiłku. Oczywiście o swoim złym stanie zdrowotnym poinformowała urząd.

Jednak to nie wystarczyło i wkrótce została odcięta od wsparcia finansowego otrzymanego od rządu.

Elaine mimo wszystko chciała stworzyć bezpieczny i radosny dom dla swoich dzieci. Aby zaoszczędzić trochę pieniędzy postanowiła wyłączać ogrzewanie za każdym razem, gdy jej pociechy szły do szkoły. Kiedy dni stawały się chłodniejsze, będąc w domu Elaine ubierała się w zimowe ciuchy. Niestety pomimo tego, że starała się utrzymać swój organizm w odpowiedniej temperaturze, zmarła z powodu wychodzenia. Umarła we własnym domu, ubrana w płaszcz i szalik.

Zrozpaczona matka 38-latki postanowiła opublikować na Facebooku oświadczenie dotyczące śmierci córki.

Kobieta chce, aby wszyscy poznali prawdę:

Elaine była poważnie chora, lecz uznano, że nie powinna otrzymywać zasiłku i finansowego wsparcia od urzędu pracy. (…) Jak wielu ludzi musi umrzeć, aby rząd zrozumiał, że doprowadza do śmierci bezbronnych ludzi? Jak wiele dzieci musi stracić swoich rodziców?

Post Lindy został udostępniony przez tysiące osób, które są zszokowane i nie mogą uwierzyć w to, co się wydarzyło. Wszyscy zastanawiają się, dlaczego tak się stało? Dlaczego potrzebująca kobieta nie otrzymała pomocy, która utrzymałaby ją przy życiu i uniknęła nieszczęścia jej rodziny?

Śmierć Elaine spowodowała, że urząd pracy postanowił zmienić zasady dotyczące uczestnictwa w spotkaniach. Nieobecność może być usprawiedliwiona jeśli zostaną dostarczone odpowiednie dokumenty od lekarza. Niestety, wiele osób nie chce przyznać się, że cierpi z powodu zaburzeń psychicznych czy depresji i nie uczestniczą w terapiach oraz wizytach lekarskich. Dlatego też pamiętaj, jeśli znasz osobę, która cierpi na takie choroby, nie lekceważ tego! Porozmawiaj z nią i pomóż jej, nim będzie za późno.

Może Cię zainteresować

zamknij