×

Eksplozja cysterny na autostradzie w Chinach. 189 osób w szpitalu, są zabici

Eksplozja cysterny na autostradzie w Chinach. Jak podaje agencja AP, powołując się na lokalne władze, 18, a według niektórych źródeł 19 osób, zginęło. Jest też wielu rannych. Wybuch zniszczył również znajdujące się w pobliżu budynki.

Eksplozja cysterny na autostradzie

Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę około godz. 16.45 na autostradzie G15 Shenyang-Haikou w prowincji Zhejiang w Chinach.

Drogą poruszała się ciężarówka, która przewoziła skroplony gaz. Nagle zdarzyło się najgorsze… ciężarówka eksplodowała.

Pierwszy wybuch spowodował, że pobliskie budynki, a także zakłady rzemieślnicze, zawaliły się jak domki z kart. Po drugiej eksplozji feralna ciężarówka spadła na warsztat, który stał tuż przy autostradzie. Na poniższym nagraniu, umieszczonym na Twitterze, widać moment wybuchu.

Tutaj widać natomiast ogromną siłę drugiej eksplozji:

Są zabici i ranni

Jak poinformowały władze miasta Wenling, w wyniku eksplozji zginęło 18 osób. Niektóre źródła podają, że ofiar śmiertelnych było 19. Jednak ten bilans może się jeszcze zmienić.

Obecnie w szpitalach przebywa aż 189 osób, które ucierpiały w wyniku obu eksplozji. Rannych przetransportowano do sześciu szpitali. Na zdjęciach, które trafiły do mediów społecznościowych, można zobaczyć rozmiary tej tragedii…

Nie wiadomo, co doprowadziło do eksplozji ciężarówki. Sprawę zbada policja. Lokalne władze przekazały informację, że chińskie ministerstwo bezpieczeństwa publicznego wezwało policję do wzmożonych kontroli drogowych i badania stanu technicznego pojazdów.

Tylko dlaczego dopiero po fakcie?

Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować