×

Takiego nagrania jeszcze nie było! Mężczyzna chciał obrabować sklep i spotkała go niespodzianka. Ekspedientka bowiem przegnała złodzieja mopem!

Niecodzienny napad na sklep

Całe zajście miało miejsce 14 lutego późnym wieczorem. Pani Zofia Burczyk to 66-letnia ekspedientka, pracująca w jednym ze sklepów w Pinczynie (woj. pomorskie). Właśnie zmywała podłogę i miała lada moment zamknąć sklep, gdy nagle do lokalu wparował zamaskowany oraz uzbrojony mężczyzna, jednak nie spodziewał się, że z jego planu nici. Pani Zofia trzymając w rękach mopa ruszyła na rabusia!

Zdenerwowałam się. Nie będzie mi tu nikt sklepu okradał! Do czego to podobne? Wzięłam tego mopa i zaczęłam go bić. Dostał mokrymi frędzlami po łbie, ale dalej próbował dostać się do kasetki. Jakby wiedział, gdzie jest szuflada z pieniędzmi, próbował do niej sięgnąć, więc ja tłukłam go tym mopem dalej, aż uciekł.

Ekspedientka przegnała złodzieja mopem

Całość zajścia została zarejestrowana przez monitoring, a nagranie trafiło do sieci. Pani Zofia podkreśla, że jej reakcja była impulsywna i była przerażona, gdy zobaczyła mężczyznę z bronią. Nie zawahała się jednak przed obroną własną:

Bałam się, ale zadziałał impuls. Zawsze byłam odważna. Myślę, że to ktoś miejscowy. Był za dobrze zorientowany. Oby tylko nie wpadł w ręce moich synów.

Jak poinformowała Małgorzata Szweda, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim mężczyzna jest poszukiwany. Po nieudanym napadzie odjechał samochodem w nieznanym kierunku. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności za napadł z bronią w ręku oraz kradzież trzech paczek papierosów.

Pani Zofia 21 lutego obchodziła urodziny. Dzielnej ekspediencie życzymy wszystkiego najlepszego i oby nie musiała ponownie znaleźć się w takiej sytuacji! ?

Źródła: www.se.pl, www.polsatnews.pl, dziennikbaltycki.pl, nto.pl

Może Cię zainteresować