×

Edyta Górniak nie da się zaszczepić na COVID-19. Uważa, że to niebezpieczne

Edyta Górniak nie da się zaszczepić przeciwko COVID-19. Gwiazda stwierdziła, że jest to niebezpieczne. Trudno się z nią zupełnie nie zgodzić, biorąc pod uwagę pośpiech w pracach nad szczepionkami oraz brak odpowiedniej ilości testów klinicznych. Czy jednak jej stanowczy sprzeciw nie jest przesadzony?

Ryzyko jest ogromne

Jedna z najpopularniejszych, polskich piosenkarek, Edyta Górniak nie ukrywa swojego sceptycyzmu w stosunku do trwającej epidemii koronawirusa. Otwarcie mówi o tym, że nie wierzy we wszystkie informacje, które krążą w mediach na temat COVID-19. Jej zdaniem, choroba istnieje, ale nie jest aż tak groźna, jak przekonują rządzący.

Edyta Górniak nie boi się iść pod prąd za co spotkało ją wiele nieprzyjemności ze strony tzw. med-celebrytów oraz pracowników instytucji państwowych. Za wypowiadanie własnego zdania na gwiazdę wylała się fala nienawiści. To jednak nie zniechęciło piosenkarki do dzielenia się swoimi opiniami na temat koronawirusa.

Diwa w wywiadzie dla Super Expressu powiedziała, że w sytuacji, gdy szczepienia przeciw COVID-19 okażą się obowiązkowe, podejmie decyzję o wyjeździe za granicę. 

Nie planuję się zaszczepić i nie planuję także zaszczepić mojego syna. Jeśli to będzie oznaczało, że muszę się przenieść do innego kraju, gdzie szczepienia nie są obowiązkowe, to tak zrobię. A jeśli byłyby jakiekolwiek przymusy, to niestety będziemy musieli się pożegnać. Dobrowolnie na pewno nie pozwolę sobie aplikować jakiejkolwiek chemii.

Edyta Górniak nie da się zaszczepić

Jurorka programu „The Voice of Poland” nie jest jedyną osobą z showbiznesu, która sceptycznie traktuje doniesienia o koronawirusie. W epidemię wątpią także Violetta Kołakowska i Ivan Komarenko. O swoich hipotezach dotyczących epidemii COVID-19 Edyta Górniak mówiła m.in. podczas transmisji live na Instagramie. Miała wówczas powiedzieć, że skutecznym lekarstwem na koronawirusa jest oregano oraz witamina D. Wypowiedzi piosenkarki stały się tematem medialnych dyskusji na temat istnienia bądź nie ogólnoświatowej pandemii.

Poglądy Edyty Górniak są dość kontrowersyjne, ale trudno nie zgodzić się z tym, że nowo powstała szczepionka może wiązać się z wieloma niebezpieczeństwami. Ze względu na krótki czas jej istnienia nie sposób jest przewidzieć powikłań, które przyniesie w perspektywie wielu lat.

Fotografie: YouTube, Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij