Przez 23 lata był związany ze swoim bliźniakiem. Żeby się go pozbyć zrobił coś nieodwracalnego.

Czasami może się wydawać, że Matka Natura drwi z nas w najokrutniejszy sposób. Choroby, które się nam przytrafiają bywają tak straszne, że nikt nie powinien na nie cierpieć. Jeśli myślisz, że wszystko już widziałeś, to nie znasz historii Edwarda Mordake.

Edward urodził się pod koniec XIX wieku jako dziedzic zamożnej szlacheckiej rodziny w Anglii. Ale jego szlachetne urodzenie, niezliczone przywileje i pieniądze nie mogły dać mu szczęścia, ponieważ młody mężczyzna skrywał niewyobrażalną tajemnicę. Z tyłu jego głowy znajdowała się druga twarz!

Edward dzielił czaszkę z pasożytniczym bliźniakiem. Ta twarz była jak szydercza maska bez własnego ciała. Mordake miał ciągle wrażenie, że słyszy jakieś szepty. Poza tym czuł dyskomfort posiadania dodatkowej twarzy z tyłu głowy. Nie mogła ona jeść ani pić, ale ludzie widzieli, jak się rusza i drwi z Edwarda, gdy on płakał.

Niestety nie ma zdjęć Edwarda z tego okresu. Można jedynie było stworzyć figurkę z wosku, która sugeruje, jak mógłby wyglądać teraz mężczyzna.

1Udostępnij

Sam Edward przyznawał, że nie miał spokojnej nocy, ponieważ jego twarz nigdy nie spała i mówiła o rzeczach, o których mówi się tylko w piekle. Stawiała przed nim okrutne pokusy.

Młody mężczyzna nie potrafił normalnie funkcjonować. Żył w całkowitym odosobnieniu. Nawet nie pozwalał na to, aby odwiedzała go rodzina. Ciągle szukał lekarza, który podjąłby się operacji usunięcia twarzy z jego głowy. Niestety nie znalazł kogoś takiego. Edward nie mógł rozwijać swoich pasji i dzielić się z ludźmi swoim muzycznym talentem. Mężczyzna nie mógł wytrzymać psychicznie całej tej sytuacji. Popełnił samobójstwo w wieku zaledwie 23 lat. W liście pożegnalnym zażyczył sobie, aby twarz nie była pochowana wraz z resztą ciała. Do tej pory nieznane jest ostateczne miejsce pochówku Edwarda.

Jedynym dowodem smutnej egzystencji Edwarda jest wzmianka w gazecie „Boston Post” z 1895 roku. Rok później zainspirowano się jego historią i dodano ją do encyklopedii medycznej. Do dziś ciężko określić, czy historia była prawdziwa. Według niektórych źródeł twarz należała do pięknej kobiety.

2Udostępnij