×

Była najsłynniejszą małą miss. Dziś ma 14 lat i ujawnia całą prawdę o swoim dzieciństwie

Konkursy piękności w Stanach Zjednoczonych powoli stają się pewnego rodzaju tradycją. Mnożyć można tytuły programów, w których młode mamy zachęcają do wzięcia udziału w konkursie malutkie córeczki – czasem zdarza się, że niektóre z nich nie umieją nawet dobrze mówić!

Wachlarz absurdów

Nakładki na dziąsła (niektóre z uczestniczek nie mają jeszcze zębów!), doczepiane włosy, bujne czupryny, przedłużane paznokcie, suknie za kilka tysięcy dolarów i wszechobecny blichtr – to wszystko sprawia, że konkursy dla niektórych zamieniają się w miejsce pełne kiczu i przaśności. Nie jest tak jednak dla samych zainteresowanych rodziców, którzy w tego typu miejscach widzą możliwość zarobku i wypromowania swojego dziecka.

Eden Wood – królowa konkursów piękności

O tej dziewczynce rozpisywały się portale i media na całym świecie. Od maleńkości dziewczyna brała udział w konkursach piękności, do których, jak się później okazało, zmuszała ją mama.

Nie było kolorowo

Dziś dziewczynka ma 14 lat i źle wspomina tamten okres. Nie miała dzieciństwa, a każdy wolny czas spędzała na niekończących się próbach tańca, dykcji i kindersztuby. Nie tak wyobrażała sobie beztroskie życie. Mając zaledwie kilka lat, była najbardziej rozpoznawalną i utytułowaną uczestniczką konkursów piękności w Stanach Zjednoczonych. Zarabiała tyle, że była w stanie utrzymać całą rodzinę.

„Brzydal i niezdara z Ciebie”

Mama miała wysokie wymagania wobec córki i była ciągle niezadowolona. Wytykała jej nieistniejące błędy i nazywała brzydactwem oraz niezdarą. Upokarzała ją regularnie, o czym mówiła po latach także menadżerka Eden. Jakby tego było mało, aby jeszcze bardziej wyciągnąć z córki to, co najlepsze, jej matka podawała jej kawę i napoje energetyczne. Chciała, aby Eden zawsze na scenie była pełna energii.

Złe wspomnienia

14-latka źle wspomina tamten okres i nie chce do niego wracać. Choć dziś zajmuje się profesjonalnie modelingiem, jest to na innych zasadach niż te, które znała za młodych lat.

A jakie jest Twoje zdanie w tym temacie?

Może Cię zainteresować

zamknij