Dziwny kod na bilecie lotniczym. Co tak naprawdę oznacza?

  Dziwny kod na bilecie lotniczym. Co tak naprawdę oznacza?

  Bilety lotnicze i paszport
  Bilety lotnicze i paszport
  Źródło zdjęć: © Freepik | Rawpixel.com
  08.02.2024 11:21, aktualizacja: 08.02.2024 14:47

  Nietypowe oznaczenie na waszym bilecie lotniczym nie jest przypadkowe. Wskazuje on na to, że będziecie zmuszeni przejść przez dodatkową kontrolę bezpieczeństwa.

  Proces kontroli bezpieczeństwa jest nieodzownym aspektem podróżowania samolotem. Mimo że jest niezbędny, często bywa powodem stresu dla wielu podróżnych. Te procedury mogą sprawić, że podróżni czują się niepewnie, zwłaszcza ci, którzy nie latają często.

  Ponadto, długotrwałe oczekiwanie w kolejce do kontroli może być źródłem irytacji dla pasażerów, szczególnie tych, którzy są w podróży służbowej.

  Większość podróżnych przechodzi przez kontrolę bez żadnych przeszkód, jednak niektórym przydzielana jest bardziej szczegółowa inspekcja. Okazuje się, że istnieje sposób "przewidzenia", czy to właśnie my zostaniemy poddani bardziej dokładnej kontroli. Wystarczy spojrzeć na nasz bilet.

  Drobny detal na bilecie, który wiele mówi

  Czy zauważyłeś na swojej karcie pokładowej niezwykłe oznaczenie? To znaczy, że czeka Cię dodatkowa kontrola. Chodzi o kod "SSSS" i możesz być pewien, że tym razem proces odprawy może potrwać dłużej niż zazwyczaj.

  "SSSS" to skrót, który oznacza Secondary Security Screening Selection. Taki kod może pojawić się na karcie pokładowej dotyczącej dowolnego lotu.

  W rzeczywistości symbolizuje to konieczność przejścia przez dodatkowe procedury bezpieczeństwa. Możesz spodziewać się dodatkowego przeszukania, zarówno w odniesieniu do Twojego bagażu, jak i przedmiotów, które masz przy sobie.

  Personel lotniska może dokładnie przejrzeć Twoje osobiste rzeczy, elektronikę oraz inne przedmioty. Taki dodatkowy etap kontroli może wydłużyć proces odprawy o kilka minut do nawet pół godziny lub dłużej.

  Źródło artykułu:o2pl
  Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
  Zobacz także