×

„Dziewictwo nie istnieje”. Mama pięciu córek robi furorę w Internecie

Bycie prawiczkiem to powód do wstydu, ale bycie dziewicą jest powodem do chluby. Nie chodzi jednak jedynie o fakt wstrzemięźliwości seksualnej, ale o związane z tym pojęcia: czystość, wartość. „Dziewictwo nie istnieje” — przekonuje matka pięciu córek. Kobieta pobiła serca internautów.

„Definicja” dziewictwa

Niektórzy są w stanie zapłacić ogromne pieniądze za stosunek z dziewicą. W wielu krajach kobieta, która straciła dziewictwo przed ślubem, jest uznawana za „nieczystą”. Ale czy można w ogóle mówić o zdefiniowaniu dziewictwa?

Wokół tematu przerwania błony dziewiczej narosło wiele mitów. Ogromny ból, obfite krwawienie – zdaniem niektórych tylko tak można rozpoznać, że kobieta była dziewicą. Mało się jednak mówi o tym, że podczas przerwania błony określanej jako “dziewicza” wcale nie musi wystąpić krwawienie. U niektórych kobiet wspomniana błona nie wykształca się wcale. Ale zdarza się i tak, że zostaje przerwana np. podczas uprawiania sportu.

„Dziewictwo nie istnieje”

Walkę z krzywdzącymi stereotypami oraz poczuciem wstydu, jaki próbuje się wzbudzić u kobiet, podjęła mama wychowująca piątkę córek w wieku od 7 do 16 lat. Nagranie, które kobieta umieściła na TikToku, natychmiast stało się viralem. Co tak przyciągnęło internautów?

Kobieta uczy swoje córki tego, że dziewictwo… nie istnieje.

Wychowuję swoje pięć córek ucząc je, że nie ma czegoś takiego jak dziewictwo. To patriarchalny koncept służący do kontrolowania kobiet i nie ma żadnego celu – poza tym, żeby sprawić, że kobiety czują się źle. To, że jakiś facet w pewnym momencie życia włożył w ciebie penisa nie zmienia twojej wartości ani tego, kim jesteś. Seks jest ważny. Zawsze powinien być ważny. Tutaj nie chodzi o żaden “pierwszy raz”, to niedorzeczne. Cały ten koncept jest niedorzeczny

– twierdzi Cayce LaCorte.

Chociaż kobieta zdobyła poparcie wielu internautów, jej postawa niektórym wydaje się dość kontrowersyjna.

Inne mamy atakują mnie i mówią: „Och, czy nie sądzisz, że przez to twoje córki będą rozwiązłe?”. Odpowiadam: „Nie, wychowuję je w taki sposób, żeby były dobrymi ludźmi, miały solidne fundamenty i podejmowały własne, mądre i inteligentne wybory, bez względu na to, co mówi jakaś książka”

– ripostuje kobieta, która funkcjonuje na TikToku jako @book_mama.

Kontrowersyjne nagranie obejrzało już ponad 2 miliony internautów. Sądząc po komentarzach, poruszenie tego tematu, przez wielu nadal traktowanego jako tabu, było potrzebne wielu kobietom.

Czekałam z tym aż do ślubu. Koniec końców to nie miało żadnego znaczenia, mój mąż i tak mnie zdradzał i się rozwiedliśmy. Najważniejsze to podejmować mądre wybory

Zostałam zgwałcona. Popłakałam się oglądając ten filmik. Według twoich standardów nie jestem splamiona. Wciąż mam swoją wartość

– piszą internautki w komentarzach.

@book_mama

##stitch with @nevadashareef ##virginityisamyth ##madmoms ##fuckthepatriarchy

♬ original sound – Your Mom

Fotografie: TikTok (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij