×

11-letnia Natasza znalazła w sieci pewną informację i pokazała przyjaciółce. Postanowiły działać

10-letnia Natasza Gregorczyk i 11-letnia Julia Rymarczyk to przyjaciółki, które na co dzień mieszkają w Trzebini w Małopolsce. Dziewczyny, mimo młodego wieku, wykazały się w ostatnim czasie bardzo dorosłym zachowaniem, dając jednocześnie przykład ludziom z całej Polski. Co takiego zrobiły?

Natasza i Julia /Magdalena Wojtoń /RMF FM

Akcja fundacji Rak’n’Roll

„Te dzieci nie mają włosów a bardzo chcą je mieć. To fajne uczucie, że możemy komuś pomóc” – mówią przyjaciółki, które zdecydowały się obciąć swoje piękne, długie włosy i przekazać je na peruki dla chorych na raka osób.

Pomysł pojawił się, kiedy 10-letnia Natasza zobaczyła w sieci informacje na temat ciekawe brzmiącej fundacji o nazwie Rak’n’Roll, której inicjatywa bardzo spodobała się dziewczynce. O zgodę na ścięcie włosów zapytała mamę, która natychmiast zgodziła się na metamorfozę dziecka i jednoczesną pomoc potrzebującym.

Pomyślałam, super sprawa, wysyłamy! Zainteresowaliśmy się fundacją Rak’n’Roll – mówi mama dziewczynki

Chwilę później Natasza opowiedziała o akcji swojej najlepszej przyjaciółce.

archiwum Nataszy /Magdalena Wojtoń /RMF

Wizyta u fryzjera

Obie dziewczyny odpowiednio przygotowały wcześniej włosy – umyły je, wysuszyły, a następnie podzieliły na kilka pasm, po czym z każdego z nich zapleciono warkocz, a na końcu związano gumką.

Poszłyśmy do fryzjera i powiedziałyśmy pani, że włosy mają trafić do potrzebujących – opisuje dziewczynka

25 centymetrów to minimalna długość, jaką można było przekazać fundacji. Choć to dość sporo, nie powstrzymało to dziewczynek przed podjęciem takiej, a nie innej decyzji.

Pani powiedziała, że można je oddać. Przygotowała je do wysłania. Dostałam dyplom – wspomina z uśmiechem na twarzy Julia

archiwum Nataszy /Magdalena Wojtoń /RMF

Piękny gest

To piękne, że mimo młodego wieku, dziewczyny już myślą o potrzebujących. Ich podejście do życia i ludzi z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Jeśli myślisz o ścięciu włosów, warto wziąć przykład z dziewczynek. W końcu nie ma nic piękniejszego niż zobaczenie uśmiechu na twarzy potrzebujących osób.

Może Cię zainteresować

zamknij