×

Brud, smród i robactwo pełzające po podłodze. Dzieci żeby przeżyć zjadały tapety ze ścian

5-letnia Diana i jej półroczna siostrzyczka Ania rzuciły się na jedzenie, gdy dostały w szpitalu pierwszy od dawna pełnowartościowy posiłek. Dziewczynki były niedożywione i miały wszy, a w ich odchodach znaleziono fragmenty tapety, styropianu i włosów. Dzieci żyły w skandalicznych warunkach, gdzie brud i głód był ich codziennością.

 

dziewczynki jadły tapetę i styropian
Twitter

Historia dziewczynek

Wielokrotne skargi kierowane do służb społecznych z Dniepru na Ukrainie dotyczące mieszkania, w którym żyły 5-letnia Diana oraz półroczna Ania pozostawały bez odpowiedzi przez długi czas. Pomimo licznych zgłoszeń ze strony sąsiadów o kłótniach i towarzyszącej im krzywdzie dzieci, pracownicy społeczni nie podejmowali żadnych działań. Urzędnicy tłumaczyli swój brak reakcji faktem, że ani matka, ani jej córki nie są zameldowane w Dnieprze. Co więcej, uznali za prawdziwe, zapewnienia 25-latki, która utrzymywała, że przyjechała tylko w gości do znajomego. Mówiła, że na co dzień mieszka na wsi, gdzie ma męża i jeszcze jedno dziecko. Urzędnicy zdecydowali, że głodujące dziewczynki nie należą do ich zakresu obowiązków, lecz kolegów z innej miejscowości.

dziewczynki jadły tapetę i styropian
Imgur.com

Interwencja policji

Funkcjonariusze policji zostali wezwani do mieszkania przez konkubenta kobiety, którego przedstawiła opiece społecznej jako wspomnianego znajomego. Mężczyzna zgłosił policjantom, że partnerka go bije i demoluje mieszkanie. Mieszkanie było w makabrycznym stanie. Panował w nim nieprawdopodobny bród i smród, a po podłodze pełzało robactwo. Wokół leżała duża ilość popsutych przedmiotów. Ponieważ toaleta była zepsuta, domownicy załatwiali się do wanny.W mieszkaniu obecne były dwie dziewczynki – Diana i Ania. Posłanie dzieci składało się z jednego, wspólnego łóżka przykrytego czarną od brudu kołdrą.

 

Dzieci zabrano do szpitala. Przeprowadzone badania wykazały, że obie mają wszy i są niedożywione. W ich stolcu odkryto styropian, papier oraz włosy. Wszystko wskazuje na to, że właśnie tym żywiły się dzieci, kiedy rodzice nie dostarczali im jedzenia.

 

Źródła: www.fakt.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter.com

Może Cię zainteresować

zamknij