×

6-latka wołała, by ktoś pomógł jej mamie. Kamera w autobusie nagrała reakcję kierowcy

Pewnie wielu z nas znalazło się kiedyś w sytuacji, w której musieliśmy szybko podjąć decyzję i działaliśmy bez zastanowienia, pod presją czasu. Kiedy jesteśmy świadkami zdarzenia, które nie przytrafia się codziennie, czasem nie wiemy, jak się zachować i nie ma się temu co dziwić. Nie ma wtedy znaczenia nasz wiek, czy status społeczny, liczy się to, jak postąpimy.

Jedno z tego typu zdarzeń miało miejsce w amerykańskim mieście Milwaukee. 6-latka była świadkiem, jak jej mama mdleje na ulicy. Dziewczynka podbiegła do autobusu stojącego nieopodal i krzyczała, prosząc o pomoc kierowcę, Michelle Mixon. Kobieta nie zawiodła dziecka. Posadziła płaczącą 6-latkę na swoim fotelu i spokojnie zapytała, co się stało.

Przechodnie zdążyli w tym czasie zadzwonić po pogotowie i zajęli się nieprzytomną kobietą, leżącą na ulicy. Michelle zaopiekowała się dziewczynką do chwili przyjazdu karetki. Robiła wszystko, by ją uspokoić.

Nie bądźmy obojętni na takie sytuacje. Warto pamiętać, że role często się odwracają i kiedyś to my możemy znaleźć się na miejscu 6-latki

Może Cię zainteresować

zamknij