Do szpitala z okropnym bólem trafiła 14-latka w ciąży. Lekarze mieli dla niej złą wiadomość

Kilka dni temu 14-letnia romska dziewczynka w ciąży wraz ze swoimi rodzicami zgłosiła się do prywatnego gabinetu ginekologicznego w Mławie. Bardzo źle się czuła, ale w pewnej chwili przerwała wizytę i po prostu wyszła. Po kilku godzinach jej stan tak bardzo się pogorszył, że trafiła do szpitala.

Płód obumarł

14-latka w placówce spędziła trzy dni. Po wykonaniu badań, okazało się, że płód obumarł. Po niezbędnych zabiegach dziewczynkę, wypisano do domu. Wtedy zaistniałą sytuacją zainteresowała się Prokuratura Rejonowa w Mławie. Ruszyło śledztwo. Dotyczy ono wykorzystywania seksualnego niepełnoletniej dziewczynki.


Cry For Me
Udostępnij

Przesłuchano już pierwsze osoby

Marcin Bagiński z Prokuratury Rejonowej w Mławie w rozmowie z gazeta.pl powiedział:

Prowadzimy postępowanie związane z przestępstwem polegającym na obcowaniu płciowym z osobą małoletnią poniżej 15 lat. Przesłuchano już pierwsze osoby w związku ze sprawą. Wkrótce planowane są kolejne czynności

Sprawcy grozi 12 lat więzienia

Wiadomo już, że osoba, która wykorzystała seksualnie 14-letnią dziewczynkę może trafić do więzienia na 12 lat. W romskiej kulturze dziewczynki, które osiągnęły ten wieku uważa się już jednak za osoby dorosłe.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy

Źródło: fakt.pl | Fotografie: flickr.com, instagram.com