×

Nazwano ją dziewczynką psychopatką. Już jako kilkuletnie dziecko była niebezpieczna

Beth Thomas na pierwszy rzut oka niczym nie różniła się od swoich rówieśniczek. Kiedy jednak zagłębimy się w jej historię, odkrywamy, że jej przypadek stał się znany na całym świecie w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia. Beth była znana wówczas jako psychopatka. Dziewczynka terroryzowała najbliższych. Powód, dla którego to robiła, po dzień dzisiejszy powoduje dreszcze.

Dziewczynka psychopatka

Z pewnością każdy z Was słyszał powiedzenie, że dzieciństwo kształtuje naszą osobowość. Dbanie o prawidłowy rozwój dziecka na poziomie emocjonalnym (szczególnie w pierwszych latach życia) ma więc ogromne znaczenie i wpływ na jego późniejsze życie. Nie każdy jednak bierze to sobie do serca. Jedną z dziewczynek, która nie odebrała odpowiedniego kształcenia pod względem emocjonalnym, była Beth Thomas znana jako dziewczynka psychopatka.

Historia Beth Thomas

Beth Thomas miała zaledwie roczek, kiedy jej mama zmarła. Dziewczynka i jej brat pozostali więc pod opieką ojca, który okazał się być dla maluchów prawdziwym tyranem. Bez skrupułów wykorzystywał dzieci seksualnie. Prawda na szczęście w końcu wyszła na jaw, a rodzeństwo zostało odebrane zwyrodnialcowi. Jakiś czas później dzieci adoptowała rodzina zastępcza, która w przeciwieństwie do biologicznego ojca, traktowała je z szacunkiem i wyrozumiałością. Wydawać by się mogło, że już nic nie będzie w stanie zniszczyć nowo stworzonej rodziny. Pewnego dnia Beth zaczęła miewać koszmary. Widziała w nich mężczyznę, który „padał na nią i ranił ją częścią siebie”.

Dziewczynka terroryzowała najbliższych
Youtube

Dziewczynka terroryzowała najbliższych

Dziewczynka nie tylko nie potrafiła spokojnie spać, ale także zmienił się jej stosunek do przyszywanych rodziców i brata. Była dla nich wyjątkowo brutalna. Jej agresja w końcu rozwinęła się do tego stopnia, że potrafiła pozbawić życia domowe zwierzęta. Dopuszczała się także samogwałtu w miejscach publicznych, masturbując się aż do wywołania krwawienia. Rodzina zastępcza nie miała wyjścia. Zabrała Beth na konsultację do psychologa, dr Ken Magid. Fragment ich rozmowy przeraża.

Dr Ken: Czy Twoi rodzice się Ciebie boją?

Beth: Tak

Dr Ken: Co byś z nimi zrobiła?

Beth: Zasztyletowałabym

Dziewczynka terroryzowała najbliższych
Youtube

Diagnoza i podjęte działania

Doktor Ken zdiagnozował u dziecka Syndrom Zaburzenia Więzi w wyniku czego dziewczynka nie była w stanie utrzymać normalnych relacji z innymi ludźmi. Nie było wyjścia. Konieczne było podjęcie odpowiednich środków ostrożności. Podczas pobytu w ośrodku pomocy Beth nie mogła wyrządzić krzywdy ani sobie ani nikomu innemu. Kiedy z czasem potrafiła już nad tym zapanować, stopniowo znoszono restrykcje.

Beth jest odizolowana od rodziny na skutek Syndromu Zaburzenia Więzi, która znajduje przyczynę przede wszystkim na kontroli, prześladowaniu i poniżaniu dzieci – powiedział José Luis Cano Gil

W końcu Beth Thomas zaadaptowała się do życia w społeczeństwie. Dziś kontroluje uczucie gniewu i ponosi odpowiedzialność za swoje czyny, czego jest w pełni świadoma. Jest spełniającą się pielęgniarką, która stara się pomóc innym dzieciom cierpiącym na Syndrom Zaburzenia Więzi, bo doskonale wie, z jak ogromnym bólem i cierpieniem się to wiąże. Dzięki swojemu poświęceniu zdobyła już wiele nagród, które uczyniły ją kobietą sukcesu.

Dziewczynka terroryzowała najbliższych
Youtube

Strach pomyśleć, co by się stało, gdyby Beth nie trafiła w odpowiednie ręce. Jej historia jest najlepszym dowodem na to, że złe warunku wychowawcze, mogą doprowadzić o tragedii.

zamknij