×

Dziewczynka porzucona na śmietniku. Nie spełniała oczekiwań rodziców

Dziewczynka porzucona na śmietniku została znaleziona przez pracownika służb oczyszczania miasta. Rodzice tłumaczyli, że mają już dwie córki, a trzecia rozczarowała ich swoim przyjściem na świat.

Dramat demograficzny

W Chinach ciągle pokutuje przekonanie, że dzieci płci męskiej są bardziej wartościowe od córek. Z powodu tych, głęboko zakorzenionych w kulturze przesądów, jeśli badanie usg wykaże, że na świat ma przyjść dziewczynka, rodzice często decydują się na aborcję.

W Chinach dokonuje się około 9 milionów aborcji rocznie. Ich ofiarami w ogromnej większości padają dziewczynki. Doprowadziło to do dramatycznej sytuacji, że jedna piąta Chińczyków nie może założyć rodziny, bo nie ma z kim.

Rezultatem dotychczasowej polityki demograficznej Państwa Środka jest fakt, że na 100 kobiet przypada 119 mężczyzn. W niektórych prowincjach ta dysproporcja sięga nawet 100 do 130. Konsekwencją jest kwitnący handel dziewczynkami, które są porywane, aby zostać przymusem wydane za mąż.

Dziewczynka porzucona na śmietniku

Mimo to córki nadal uważa się za gorsze od synów. Pewne małżeństwo z miasta Dongguan w prowincji Guangong dało temu wyraz porzucając nowo narodzoną dziewczynkę na śmietniku. Na szczęście w porę znalazł ją sprzątacz, który powiadomił policję.

Rodzicami dziewczynki okazali się 21-latka i 24-latek, którzy zdążyli już spłodzić dwie córki. Kiedy na świat przyszła trzecia, mieli do niej tak wielkie pretensje o to, że nie okazała się chłopcem, iż uznali za uzasadnione porzucenie jej na śmietniku.

Ojciec dziecka nawet nie próbował się usprawiedliwiać. Przekonywał policjantów, że miał prawo tak postąpić, skoro „jego marzenie o synu legło w gruzach”. Ostatecznie co roku 100 tysięcy chińskich noworodków, przeważnie płci żeńskiej, jest porzucanych, więc jedno mniej czy więcej nie robi większej różnicy. Oprócz tego zarówno mąż, jak i żona tłumaczyli zgodnie, że nie stać ich na trójkę dzieci. Dlaczego wobec tego zdecydowali się na trzecie, tego nie wyjaśnili.

Dowodem w sprawie będą nagrania z kamer monitoringu, na których widać moment porzucenia noworodka. Wina rodziców jest bezsprzeczna. Grozi im do pięciu lat więzienia.

Porzucona na śmietniku dziewczynka okazała się zdrowa. Po przebadaniu w szpitalu została skierowana do procesu adopcyjnego i jest duża szansa, że znajdzie nową, kochającą rodzinę.

Źródła: whatsnew2day.com, misyjne.pl
Fotografie: whatsnew2day (miniatura wpisu), Whatsnew2day

Może Cię zainteresować