×

Z okazji Komunii Hania dostała pieniądze. Jednak nie zostawiła ich dla siebie

Dziewczynka oddała biednym pieniądze z Komunii. Dzięki jej wsparciu bezdomni ludzie będą mieli zagwarantowane ciepłe posiłki. Jej gest wzruszył tysiące internautów.

Dziewczynka oddała biednym pieniądze z Komunii

Od lat toczą się dyskusje wokół zasadności wręczania dzieciom pieniędzy oraz prezentów w związku z przystąpieniem do Pierwszej Komunii. Przeciwnicy obdarowywania najmłodszych zwracają uwagę na to, że Pierwsza Komunia to uroczystość religijna i najważniejszy jest jej wymiar duchowy. Hania to dziewczynka, która udowodniła, że istnieje sposób, aby mądrze spożytkować komunijne pieniądze. W zeszłą niedzielę Hanna Kleczkowska przystąpiła do Pierwszej Komunii Świętej. Uroczystość miała miejsce w kościele św. Józefa na krakowskim Podgórzu. Dziewięcioletnia Hania Kleczkowska zaraz po przyjęciu Pierwszej Komunii, skontaktowała się z Piotrem Żyłką, redaktorem naczelnym portalu deon.pl, który od dawna angażuje się w akcję charytatywną dla bezdomnych – Zupa na Plantach. Dziewczynka zapowiedziała, że we wtorek przyniesie do siedziby prezent dla najbardziej potrzebujących. Słowa dotrzymała.

Zupa dla bezdomnych

Dwa dni po Komunii,  9-latka spotkała się z redaktorem naczelnym portalu deon.pl i wręczyła mu kopertę z pieniędzmi. W ten sposób chciała wspomóc bezdomnych korzystających z akcji charytatywnej – Zupa na Plantach. Dziennikarz nie krył zdziwienia, gdy 9-latka ubrana w strój komunijny złożyła mu wizytę. Piotr Żyłka napisał o szczegółach tego niezwykłego zdarzenia na swoim Facebooku.

Kończymy przygotowywać paczki. Do naszej siedziby na Celną 5 wchodzi Hania z rodzicami i braciszkiem. Nie ma w tym nic zaskakującego, bo oni już od dawna są częścią naszej Zupowej rodziny. Dziś jednak Hania wygląda wyjątkowo. Trwa jej „biały tydzień”. Za chwilę pojedzie z mamą do kościoła na mszę. Ale obiecała, że we wtorek przyjdzie, więc przyszła. – Cześć, chciałam wam coś dać – mówi i wyciąga nieśmiało rękę, w której ma różową kopertę z wyklejonym napisem Zupa na Plantach. Otwieram. W środku znajduję kartkę i plik banknotów.

Dziewczynka wręczyła mu list, w którym powiadomiła, że połowę pieniędzy, które otrzymała z okazji Komunii przekazuje na cel charytatywny.

Kochana Zupo na Plantach. W niedzielę 28 czerwca przystąpiłam do pierwszej komunii świętej. Z tej okazji zostałam obdarowana wieloma prezentami. Chciałabym, żeby z tej okazji połowa z nich została przekazana na potrzeby osób w kryzysie bezdomności. Bo dzięki tym osobom i wolontariuszom Zupy na Plantach, codziennie uczę się, jak być lepszym człowiekiem. Bo ludzie są dobrzy. Całusy, Hania.

Nie wiadomo czy pomysł oddania pieniędzy należy do Hani czy na jej decyzję mieli wpływ rodzice.

Pozytywny odzew

Internauci w bardzo ciepły sposób zareagowali na gest Hani. W komentarzach można przeczytać m.in.:

Mam 42 lata. Siedzę i płaczę. Wspaniała dziewczynka, wspaniali rodzice. Dziś mój świat jest o niebo lepszy.

Inny czytelnik napisał:

I zawstydziła polityków… Jest nadzieja dla świata dzięki takim dzieciom jak Hania

Zupa na Plantach to istniejąca od trzech lat inicjatywa, której celem jest dostarczanie żywności najbardziej potrzebującym. Rodzina Hani od lat jest związana z działalnością grupy. Mama Hani, Agnieszka Kleczkowska jest autorką słów do piosenki „Cichy Szept” promującej Zupę na Plantach. Z kolei tata Hani, Przemek Kleczkowski odpowiada za jej aranżację.

Źródła: www.fakt.pl
Fotografie: YouTube, Instagram

Polecane

Może Cię zainteresować