×

Dziewczyna zaatakowana za tęczową torbę? Asi na ulicy napluto w twarz

Dziewczyna zaatakowana za tęczową torbę w Krakowie. Sprawę relacjonuje reporter „Super Expressu”. Do incydentu doszło w środę 8 lipca, gdy Asia szła na przystanek tramwajowy. To wtedy spotkała grupę nastolatek…

Dziewczyna zaatakowana za tęczową torbę

W środę Asia szła na przystanek tramwajowy przy DH Wanda w Krakowie. W drodze spotkała grupę nastolatek. Dziewczyna jest osobą homoseksualną i na ramieniu miała torbę ze wzorem tęczy.

Według reportera „Super Expressu”, miało się to nie spodobać jednej z przechodzących nastolatek, dlatego napluła Asi w twarz.

Byłam w takim szoku, że zamarłam i dopiero gdy światło zmieniło się na czerwone, szybko zeszłam z pasów. Dziewczyna zatrzymała się po drugiej stronie i zaczęła śmiać, a ja byłam w zbyt wielkim szoku, by zareagować. Dookoła nikt nie zareagował. Nie wiem czy nie widzieli, czy nie chcieli widzieć

– opowiada dziewczyna na łamach tabloidu.

Dziewczyna twierdzi, że zaczęła się bać. Zresztą tak, jak wielu jej znajomych. Na łamach „Super Expressu” apeluje, by nie pozostawać obojętnym na ataki hejtu i nienawiści.

Karolina Korwin-Piotrowka opluta na ulicy

W ubiegłe wakacje do podobnego incydentu doszło na ulicach Warszawy. Wówczas dziennikarka Karolina Korwin-Piotrowska twierdziła, że kilkukrotnie zaatakowano ją na Saskiej Kępie, uważanej przecież za hipsterską dzielnicę. Powodem miała być tęczowa torba, którą dziennikarka zabiera na zakupy.

Na przestrzeni kilkuset metrów niosąc zakupy w torbie z tęczą zostałam raz opluta, dwie panie pod kościołem na mój widok zrobiły znak krzyża (zupa czuła się błogosławiona), jeden starszy pan mnie popchnął na ulicy pod straganem mówiąc „parszywe lewactwo”, matka z dziećmi, które zawołały: „mamo kupmy taką siatkę, jaką ma ta pani” i odpowiedź: „nie jesteśmy zboczeni”

– twierdziła Korwin-Piotrwska na Twitterze.

Czy tak właśnie było?

Opis dziennikarki wydaje się mimo wszystko dość przerysowany. Osoby z tęczową torbą, tak homoseksualne, jak i heteroseksualne, dość często widywane są na ulicach miast i nie towarzyszy im taka kumulacja negatywnych reakcji, jak w opisie dziennikarki.

Tęczowa torba czasem staje się symbolem walki o tolerancję, a czasem sposobem, żeby jeszcze mocniej dzielić…

Przypomnijmy: niedawno Jacek z programu „Gogglebox” twierdził, że został pobity ze względu na swoją orientację . „Tak wygląda wolność w naszym kraju” – stwierdził.

Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować