×

Dziennikarz TVP celowo śmiecił. Chciał, aby nagranie było bardziej sensacyjne

Dziennikarz TVP celowo śmiecił przed nagrywaniem materiału telewizyjnego. Chciał w ten sposób podkreślić problem, którego dotyczy jego reportaż. Za swoje skandaliczne zachowanie został jednak zwolniony.

Dziennikarz TVP celowo śmiecił

Tomasz Zalewa, dziennikarz TVP3 Lublin został zwolniony z pracy po tym, jak kamery miejskiego monitoringu zarejestrowały jego bulwersujące zachowanie. Na nagraniu widać, jak mężczyzna wyciąga odpady ze śmietnika i umyślnie rozrzuca je na placu i trawniku.

Dziennikarz chciał w ten sposób unaocznić problem śmiecenia na placu Lecha Kaczyńskiego w Lublinie, którego dotyczył reportaż. Plac jest miejscem nocnych libacji alkoholowych, po których w okolicy zostają sterty potłuczonych butelek oraz śmieci. Gdy w dniu nagrywania reportażu okolica okazała się być czysta, dziennikarz postanowił wziąć sprawy w swoje ręce.

Filmik nagrany przez operatora kamery, przedstawiający śmiecącego Tomasza Zalewę wyciekł do sieci i wywołał prawdziwą burzę. Zachowaniem dziennikarza są wstrząśnięci administratorzy facebookowego profilu Miasta Lublin.

Nie nadążymy sprzątać śródmieścia jeśli tak będziecie robić swoje „dziennikarstwo”. Najwyraźniej dziś śmieci na placu Lecha Kaczyńskiego było za mało, więc reporter TVP Lublin Tomek Zalewa dodał coś od siebie, żeby news był bardziej wstrząsający.

Zwolnienie z pracy

W dniu opublikowania nagrania przez Urząd Miasta Lublin, dyrektor TVP3 Lublin Ryszard Montusiewicz w trybie natychmiastowym rozwiązał umowę z Tomaszem Zalewą. W komunikacie Ryszarda Montusiewicza możemy przeczytać, że decyzja została podjęta w oparciu o nagranie z monitoringu. Dyrektor TVP3 jest oburzony tym, że pracownik telewizji publicznej tworzył i rejestrował nieprawdziwą sytuację w celu wywołania większego zainteresowania jego reportażem.

Zachowanie p. Tomasza Zalewy, jako współpracownika TVP3 Lublin, jest absolutnie nieakceptowalne, naganne, poza standardami dziennikarstwa i pracy w TVP. Tomasz Zalewa jest całkowicie i osobiście odpowiedzialny za wykreowaną i zarejestrowaną sytuację, która w dobrej wierze i zaufaniu wobec jego rzetelności dziennikarskiej została wyemitowana.

Tomasz Zalewa był jednym z prowadzących Panoramę Lubelską oraz współpracownikiem ośrodka regionalnego TVP w Lublinie. Dyrektor Montusiewicz uważa, że niedopuszczalne zachowanie Zalewy niekorzystnie wpłynęło na wizerunek oddziału terenowego TVP w Lublinie. Internautom udało się dotrzeć do archiwalnych zdjęć, z których wynika, że Tomasz Zalewa czynnie udzielał poparcia prezydentowi Andrzejowi Dudzie w czasie kampanii wyborczej.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Facebook, Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować